Kiedy trzeba naprawić pompę wspomagania?

 

Prawidłowe działanie systemu hydraulicznego w samochodzie wymaga prawidłowej pracy jego podzespołów. Jeżeli podczas jazdy wyczujemy szczególne problemy, przyczyna może leżeć właśnie w awarii hydrauliki. Jednym z elementów tego systemu jest pompa wspomagania, której awaria daje charakterystyczne objawy.

Jakie są oznaki zepsutej pompy wspomagania?

profesjonalna naprawa pomp wspomaganiaNie zawsze objawy awarii pompy są na tyle jasne, że wiemy od razu, żeto właśnie ten element uległ awarii. Jeżeli nasz samochód ma problemy podczas wykonywania zakrętów i daje się wyczuć opór, wykonując zakręt w jedną lub obie strony, możeto świadczyć o zbyt niskim ciśnieniu generowanym przez pompę. Jednym z zaniedbań dotyczących pielęgnacji pompy, jest wlanie do środka niewystarczającej ilości płynu. Wtedy objawem jest charakterystyczne charczenie, świadczące o tym, że pompa zasysa duże ilości powietrza, zamiast płynu. Niekiedy na pulpicie w naszym aucie po prostu świeci się kontrolka silnika. Jeżeli kontrolka od silnika świeci się na pomarańczowo lub czerwono, możeto świadczyć o zatarciu się silnika, lub właśnie o nieprawidłowym działaniu pompy. W takich właśnie przypadkach należy się udać do zakładu mechanicznego, celem sprawdzenia i naprawy. Profesjonalna naprawa pomp wspomagania wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, dlatego właśnie trzeba się zwrócić do sprawdzonego warsztatu samochodowego. Nie można bagatelizować takiej awarii, ponieważ taka drobna usterka może przerodzić się w poważniejszą awarię.

Jeżeli nasz samochód wydaje z siebie charakterystyczne, charczące dźwięki, lub mamy problem przy skręcaniu, powodem może być awaria pompy wspomagania. Nie można bagatelizować takiej usterki, bowiem może się ona rozwinąć, doprowadzając do poważniejszej awarii. Warto wybierać profesjonalne, sprawdzone warsztaty samochodowe, gdzie dokładnie zdiagnozują i naprawią problem.