Komputer a nasz wzrok.

SuperOpticPopularność komputerów w ostatnim dziesięcioleciu wzrosła drastycznie i wzrasta ona ciągle. Wzrost popularności komputerów w życiu codziennym ludzi ma nierozerwalny związek ze zwiększeniem się liczby osób uskarżającej się na pojawienie się u nich wad wzroku lub pogłębianie się wad, które już wcześniej posiadali.

Dzięki wielu przeprowadzonym badaniom wiadomo już jak skutecznie przeciwdziałać niektórym z zagrożeń dla wzorku jakie powstają w wyniku użytkowania komputerów.
Oczywiście wiadomym faktem jest, że sam komputer ani żadne jego peryferia nie mają takie wpływu na zdrowie człowieka jak monitor komputera.
Monitory emitują cztery rodzaje promieniowania. Pierwszym z nichto promienie X, czyli promieniowanie rentgenowskie. Promieniowanie IR, czyli promieniowanie podczerwone. Promieniowanie ultrafioletowe (UV) oraz promieniowania niskoczęstotliwościowe VLF i ELF.
Podczas gdy promieniowanie niskoczęstotliwościowe, promieniowanie rentgenowskie i promieniowanie podczerwone emitowane jest z tylnej ściany monitora komputerowego. Promieniowanieto jest również szkodliwe tylko wtedy gdy użytkownik znajduje się bardzo blisko ściany monitora. Promieniowanie UV jest natomiast tak niskie, że praktycznie nieodczuwalne dla naszego ciała. Co zatem powoduje wady wzroku?
Okazuje się, że sama specyfika pracy na komputerze jest jedną z przyczyn. W naturalnym środowisku nasze oczy zmieniają obiekty zainteresowania. Raz patrzą na rzeczy znajdujące się bliżej , raz na te oddalone. Tymczasem podczas pracy na komputerze odległość punktu skupienia wzroku jest stała i nie zmienia się przez wiele godzin. Skutkujeto do zwiotczenia mięśni gałki ocznej, ato prowadzi do problemów z akomodacją i pogorszeniem się wzroku.

Z tego powodu osoby pracujące codziennie przy komputerze powinny pamiętać o tym aby zabezpieczyć się przed pogarszaniem się ich wzroku spożywając suplement diety. Prewencja jest bardzo ważna, a nasz wzrok jest jedną z najważniejszych rzeczy jakimi obdarowała nas natura. Dlatego zażywanie odpowiednich środków np. suplementu SuperOpticjest wysoce wskazane.