You are currently viewing Komu zlecić transport towarów niebezpiecznych?

Komu zlecić transport towarów niebezpiecznych?

Przewóz towarów, które są uznawane w polskim prawie za niebezpieczne lub szkodliwe dla środowiska, powinien być wykonywany przez specjalistyczną firmę. Przede wszystkim właściciel musi dysponować wszystkimi niezbędnymi pozwoleniami i licencjami na określone usługi a także działać zgodnie z obowiązującymi przepisami (dla danego kraju). Niektórzy działają wyłącznie na terenie Polski, a inni także za granicą.

Odbiór i transport towarów niebezpiecznych 

transport drogowy towarów niebezpiecznychNajczęściej tego rodzaju usługi świadczone na rynku krajowym i zagranicznym zostają zlecane zewnętrznym firmom, które dysponują odpowiednimi pojazdami oraz atestowanymi pojemnikami czy szczelnymi kontenerami. Wszystkie towary zostają dodatkowo zabezpieczone. To samo tyczy się samego przewozu, który niejednokrotnie musi zostać dodatkowo eskortowany przez mniejsze firmowe pojazdy. Profesjonalny transport drogowy towarów niebezpiecznych musi odbywać się zgodnie z prawem oraz w pełni bezpiecznych warunkach. Kierowca musi dysponować licencją oraz stosownym zezwoleniem oraz mieć doświadczenie w odbiorze i przewozie tego rodzaju materiałów. Koszt usługi jest ustalany indywidualnie i zależy przede wszystkim od wielkości i rodzaju towaru, formalności koniecznych do wykonania podczas realizacji usługi oraz długości trasy do pokonania. Zazwyczaj już na początku konsultacji i współpracy klient otrzymuje kosztorys. 

Warto zaufać doświadczonemu przewoźnikowi, który działa na rynku od lat i dysponuje sporą flotą specjalistycznych pojazdów. Dobrze też sprawdzić czy firma specjalizuje się właśnie w przewożeniu określonego rodzaju materiałów niebezpiecznych takich jak m.in. materiały wybuchowe, gazy, materiały utleniające, materiały samozapalne i wiele innych. Tutaj konieczne jest użycie odpowiednich pojazdów i pojemników.