Komunikacja w Warszawie

wypożyczalnia samochodówWarszawa jest największym polskim miastem. Mieszkańców jest ponad milion siedemset. Oznaczato, że Warszawa jest najbardziej zaludnionym miastem w Polsce. Znajduje się tu ogromna sieć komunikacyjna składająca się z tramwajów, autobusów, metra, kolejki i pociągów. Latem skorzystać można również z tramwaju wodnego. Coraz większą popularność zdobywają rowery, przyjezdni zaś wybierają taksówki lub wynajem samochodów.

Warszawa poszczycić się może coraz większą siecią ścieżek rowerowych. W roku 2012 łączna długość wynosiła 340 kilometrów. Niemal w każdej dzielnicy znajduje się wypożyczalnia samochodów lub punkt, gdzie wypożyczyć można rower, dzięki czemu podróżowanie po Warszawie nie stanowi problemu. Utrapieniem są jedynie korki, które tworzą się w godzinach szczytu między innymi na Trasie Łazienkowskiej, Wisłostradzie czy w Centrum.
Ogromnym problemem są w Warszawie miejsca parkingowe. Strefy podzielone są na śródmiejską, miejską oraz przedmiejską. Strefa śródmiejska oraz ważniejsze warszawskie ulice i popularne miejsca posiadają płatne miejsca parkingowe. Płatność następuje za pośrednictwem parkometrów.
Warszawa posiada międzynarodowe lotnisko imienia Fryderyka Chopina znajdujące się na Okęciu, port w Nowym Dworze Mazowieckim Warszawa-Modlin a także lotnisko Warszawa-Babice znajdujące się na Bemowie. W skład portu lotniczego imienia Fryderyka Chopina wchodzi również lotnisko wojskowe.

Warszawa, jako stolica kraju cały czas się rozwija. Oczekiwać można, że w najbliższych latach powstanie więcej ścieżek rowerowych, połączeń lotniczych a w mieście pojawi się więcej mieszkańców szukających tu szczęścia.