Księga przychodów i rozchodów program – zmiany w prawie podatkowym

Wraz z nowym rokiem do polskiego prawa weszło całe mnóstwo nowelizacji zatwierdzonych pod koniec ubiegłego roku. Na początku lutego weszła także kolejna nowelizacja prawa podatkowego, w zdecydowany sposób komplikująca działanie przedsiębiorców.

Księga przychodów i rozchodów program – nadchodzi aktualizacja

Księga przychodów i rozchodów programNa wprowadzonych zmianach skorzystać mogą jedynie firmy zajmujące się projektowaniem oprogramowania dla firm, gdyż te obecnie używane przez przedsiębiorców mogą okazać się niewystarczające i będą wymagać poprawek. Księga przychodów i rozchodów program będzie musiał być zaktualizowany. Największe zmiany trzeba będzie wprowadzać w programach pełnej księgowości oraz programach księgi przychodów i rozchodów gdyżto właśnie na tych płaszczyznach zmiany są największe. Jak na te zmiany zapatrują się przedsiębiorcy? ,,Co mogę powiedzieć, wiadomo, że tak poważne zmiany jak te, które są właśnie wprowadzaneto dla nas duży problem. Musimy w znacznym stopniu przeorganizować oprogramowania, które dotychczas stosowaliśmy, żeby działały zgodnie z nowymi przepisami.” – przyznaje jeden z warszawskich przedsiębiorców. Jego opinię potwierdzają także inni. Dosyć głośno mówi się o tym, iż ta zmiana nie wprowadza nic nowego poza zbędną stratą czasu na poznawanie nowych przepisów oraz dostosowywaniem do nich oprogramowania. Przedsiębiorcy mają jednak świadomość, iż wprowadzonych nowelizacji nie da się już cofnąć więc rozpoczęły się już prace nad wprowadzaniem zmian i poprawianiem systemów informatycznych.

Jak zapewniają jednak przedstawiciele rządu, zmiana ta była konieczna i ma celu wyłapywanie nieuczciwych działań nadal bardzo często stosowanych przez małych i średnich przedsiębiorców i dlatego teżto właśnie głównie ich dotyczą zmiany.