You are currently viewing Kupno pożywnej odżywki dla konia

Kupno pożywnej odżywki dla konia

Jakiś czas temu przyjęłam pod opiekę małego konia. Zwierzę bardzo szybko rosło, a ja z dnia na dzień dowiadywałam się coraz więcej o jego potrzebach gatunkowych. Ostatnio przeczytałam, że koniom w okresie intensywnego wzrostu (czyli w wieku, w jakim był obecnie mój zwierzak) warto podawać specjalne odżywki. Dzięki temu ich dieta jest odpowiednio zbilansowana i zdrowa.

Potrzebowałam pożywnej odżywki dla mojego konia

pożywna odżywka dla koniWięcej pytań na ten temat zadawałam weterynarzowi, pod którego opieką pozostawał mój koń. Okazało się, że faktycznie warto podawać zwierzęciu specjalne suplementy, które mają wpływ na jego zdrowie, a także piękny wygląd grzywy oraz ogona. Polecił mi on preparat, który był naprawdę wysokojakościowy i pochodził on najlepszego producenta suplementów dla koni. Była to pożywna odżywka dla koni. Dodawało się ją do paszy. Nie zmieniała ona smaku jedzenia, dlatego konie bardzo chętnie ją spożywały. Miała ona w składzie wiele witamin. Przede wszystkim witaminę C oraz witaminę D, które odpowiadały za odporność oraz układ ruchu zwierzęcia. Z kolei duża ilość witamin E i K gwarantowały, że sierść zwierzęcia będzie gęsta, błyszcząca i nie będę miała problemów z tym, żeby ją rozczesać. Dodatkowo preparat posiadał także sód, potas oraz żelazo, co gwarantowało odpowiednie nawodnienie oraz ilość elektrolitów w diecie zwierzęcia.

To ostatnie było szczególnie istotne w okresie letnim, a także w przypadku zwierząt, które przygotowywały się do zawodów jeździeckich i były narażone na intensywny wysiłek fizyczny. Jeszcze tego samego dnia udałam się do sklepu zoologicznego w mojej okolicy, gdzie można było kupić polecaną przez weterynarza odżywkę. Dostałam ją w bardzo dobrej, preferencyjnej cenie, co bardzo mnie ucieszyło. Od razu ją kupiłam.