You are currently viewing Lampy, a stal – lampy dziecięce

Lampy, a stal – lampy dziecięce

Ostatnio bardzo modne stało się urządzanie mieszkań i domów w bardzo surowym stylu. Nie chodzi oto, żeby dom był zimny, ale oto, aby był bardzo elegancki. Dlatego też wszystkie dodatki, nawet lampy do salonu, lampy dziecięce, lampy klasyczne, nowoczesne lampy sufitowe, zaczęto konstruować ze stali. Jak się okazuje nie jestto nawet głupie, ponieważ takie lampy do salonu, lampy dziecięce, lampy klasyczne, nowoczesne lampy sufitowe przetrwają o wiele dłużej (pod warunkiem, że będą solidnie wykonane), a co za tym idzie my dłużej nie będziemy wydawać pieniędzy.

Lampy dziecięce z czego wykonane?

 

lampa dziecięcaJeżeli jednak chcemy kupić lampę, która została wykonana z solidnych materiałów, warto najpierw zapoznać się z właściwościami, jakie posiada stal, jak również z jej rodzajami. Do najpopularniejszych należą:

  • stale austenityczne (kwasoodporne) – Cr 17-23% od temptopnienia do ujemnych nie ma przejścia austenitu w ferryt , dlatego nie hartujemy;
  • stale te są odporne na działanie kwasów organicznych, warstwa chromu zabezpiecza przed dalszym postępem korozji
  • nie są odporne na chlor
  • posiadają niską przewodność cieplną (w porównaniu ze stopami miedzi i aluminium)
  • wysoką ciągliwość, także w temperaturach ciekłego helu i azotu, dobrą spawalność, zastosowanie: przemysł spożywczy
  • stale ferrytyczne – stale o niskiej zawartości węgla ,mniej niż 0,1%; Cr 13-17% , nie możemy tu zastosować hartowania bo nie ma tu przemiany ferrytu w austenit, przeprowadzamy jedynie obróbkę na zimno
  • odporne nakorozje gazową , mogą pracować w temp 800 C, nienadająsię dospawania, może wystąpić kruchość związana z wydzielaniem węglików.

Stosowane jako materiały żaroodporne wszczególności wśrodowisku gazów spalinowych zawierających związki siarki. Stal martenzytyczna – musimy unikać wyższych temp. przy odpuszczaniu ponieważ będą się wydzielały węgliki wysokochromowe; podczas obróbki cieplnej należy unikać wolnego chłodzenia bo również mogą się wydzielać węgliki chromu.

Stale tego typu zachowują dobre właściwości plastyczno-wytrzymałościowe w szerokim zakresie temperatur pracy. Zastosowanie: narzędzia chirurgiczne, stomatologiczne, noże odporne na ścieranie, jak również wszelkiego rodzaju kinkiety, lampy itp.