Laptop czy komputer i jego naprawa czyli trudny wybór

Większość osób przed zakupem komputera zastanawia się co lepiej kupić. Duża część ludzi decyduje się na zakup laptopa. Czyto dobry wybór? Nato pytanie odpowiem w dalszej części artykułu. Jak wiadomo komputery stacjonarne i laptopyto dwie różne konstrukcje.

Naprawa komputerów nie jest prosta

naprawa komputerówKomputery stacjonarne jak sama nazwa wskazuje nie służą do przenoszenia w przeciwieństwie do laptopów. Kupując laptopa i komputer stacjonarny za tę samą kwotę oczywiste jest, że laptop okaże się mniej wydajny. Ogromną zaletą komputerów stacjonarnych jestto, że serwis komputerów tego typu jest zazwyczaj tańszy i mniej problematyczny niż w przypadku laptopów. Niestety, naprawa komputerów typu laptop nie należy do prostych i tanich. Miniaturyzacja ma swoje wady i zalety. Jednym z plusów laptopów jestto, że są one łatwe do przenoszenia a także posiadają możliwość pracy na zasilaniu bateryjnym. Niestety, częściej się psują a także za przyzwoitą konfigurację trzeba więcej zapłacić. Do zalet komputerów stacjonarnych można zaliczyć wyższą wydajność przy tej samej cenie co laptop, łatwiejszą rozbudowę a także niższe koszty napraw. Do wad natomiastto, że nie posiadają możliwości pracy na bateriach a także zużywają o wiele więcej energii. Jak widać każdy z typów komputerów posiada wady i zalety.

To jaki wybierzemy i jaki jest nam potrzebny zależy tylko i wyłącznie od nas oraz od zasobności naszego portfela. Do prostych zadań wystarczy praktycznie każdy sprzedawany aktualnie sprzęt, po netbookami, które nie są warte zakupu ze względu na niską wydajność.