Leczenie dolegliwości nietrzymania moczu w Bydgoszczy

Jedną ze wstydliwych i uciążliwych dolegliwości, jakie dokuczają pacjentom w różnym wieku, jest nietrzymanie moczu. Powodów takiego stanu jest wiele. Skarżą się na nie kobiety w ciąży i po porodzie, osoby starsze, otyłe, z problemami prostaty, pęcherza i innymi chorobamitowarzyszącymi. nietrzymanie moczu może mieć także podłoże psychosomatyczne, związane ze stresem lub nerwicą.

Skuteczne metody leczenia nietrzymania moczu

leczenie nietrzymania moczu BydgoszczZabieg operacyjny w przypadku nietrzymania moczuto ostateczność. Zdarza się, że owa dolegliwość ma charakter przejściowy. Jeśli jednak chcemy zadbać o dobry stan pęcherza i układu moczowego a co za tym idzie, o większy komfort życia, powinniśmy zdecydować się na wizytę u lekarza specjalisty, np. urologa. Istnieje wiele prywatnych klinik, które oferują szybkie i bezbolesne zabiegi na nietrzymanie moczu. Jeśli zatem potrzebne nam jest leczenie nietrzymania moczu Bydgoszcz jest miastem, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiednią poradę lekarską i pomoc. Duże znaczenie ma także codzienne postępowanie, w tym dieta i sposób ubierania się. Przeziębienia, przewianie, częste wizyty na basenie lub w saunie, mogą sprzyjać infekcjom pęcherza, a te z kolei prowadzić do nawykowego nietrzymania moczu. Na problem z popuszczaniem skarżą się kobiety ciężarne, u których nie zawsze po porodzie wraca pełen komfort i sprawność pęcherza. Także nerwica, zbyt częste picie kawy i innych napojów moczopędnych, może być przyczyną kłopotów z pęcherzem.

Wiele osób w różnym wieku zmaga się z infekcjami dróg moczowych. Towarzyszyć im może nietrzymanie moczu, które udaje się skutecznie wyleczyć lub zniwelować dzięki terapii w Bydgoszczy. Doraźnie mogą pomóc herbaty ziołowe z witaminą C, np. pokrzywa, witaminy i suplementy. Nawracający problem wymaga konsultacji lekarskiej.