You are currently viewing Lekkie pompy wody do samochodu

Lekkie pompy wody do samochodu

Obieg wody w przyczepach campingowych nie jest częstym akcesorium, gdyż w wielu sytuacjach nie jest on potrzebny. Najbardziej zapaleni entuzjaści spędzania czasu poza miastem preferują jednak mieć takowe udogodnienie, zwłaszcza w dużych samochodach, w których można zamontować również całą instalację sanitarną.

Pompy do zamkniętego obiegu wody w samochodzie

pompy do kempinguPodstawowym elementem każdego obiegu wody w samochodach campingowych jest pompa elektryczna. Bez niej woda nie miałaby obiegu, a tym samym cała instalacja nie działałaby prawidłowo. Pompy do kempingu działają więc identycznie jak pompy do jachtów czy łodzi morskich, aczkolwiek właściciele samochodów preferują mniejsze warianty, gdyż w samochodzie często nie ma miejsca na zamontowanie dużej pompy. Nie oznacza to iż małe pompy wodne są nieskuteczne, gdyż mimo kompaktowych gabarytów mogą wytworzyć duże ciśnienie wody, i umożliwić przepływ do dwóch ciągów jednocześnie. Z reguły owe pompy są podłączane do akumulatora samochodowego, z którego czerpią energię elektryczną zasilającą obieg wody, choć kierowcy wspominają iż takie rozwiązanie powoduje zbyt szybkie rozładowywanie akumulatora, więc wyposażają się w osobne źródło prądu do zasilania pomp. Pompy nie są duże, dlatego mogą być zamontowane z łatwością w każdym pojeździe campingowym czy nawet dużej przyczepie. Montaż pompy można bez przeszkód przeprowadzić w większości warsztatów samochodowych, podobnie jak i założenie instalacji wodnej.

Z racji iż pojazdy campingowe nie są szczególnie duże, zwłaszcza w porównaniu do jednostek morskich, instalacje również nie bywają zbyt masywne, i mogą być założone w każdym pojeździe w co najwyżej kilka godzin. Raz założone pompy mają wiele trybów pracy, i mogą działać ciągle, lub tylko podczas jazdy czy postoju.