You are currently viewing Materac z pianki

Materac z pianki

 

Osoby, które mierzą znacznie więcej niż przeciętne osoby, mają problem ze znalezieniem odpowiedniego łóżka i materaca, bo większość jest zbyt krótka. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy możliwość zamówienia materaca na wymiar.

Wielkość materaców piankowych

materac piankowy 90x200Dla niemowlaków produkowane są materace o wymiarach siedemdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów, bo takie pasują do ich łóżeczek. Nieco większe maluchy, które mogą już spać w łóżeczku bez szczebelków, mają materace nieco dłuższe, bo mierzące już dziewięćdziesiąt na sto sześćdziesiąt centymetrów, a dorośli śpią na największych materacach. Dzielą się one jeszcze na jedno i dwuosobowe, z tym, że jednoosobowe mogą być dłuższe, lub krótsze w zależności od naszego wzrostu. Popularny materac piankowy 90×200 centymetrów jest przeznaczony dla wyższych osób, dla których materac na sto osiemdziesiąt centymetrów jest za mały. Poza wymiarami, ważna jest też jakość materaca ito, z czego został wykonany. Kiedyś popularne były sprężynowe model, które obecnie są wypierane z rynku przez piankowe. Są one wykonane z poliuretanu, który jest bardzo lekki i antyalergiczny. Na materacu piankowym mogą spać dzieci, osoby z wadami postawy, osoby starsze cierpiące na chroniczne bóle w plecach, czy osoby z nadwagą. Istnieje kilka rodzajów pianek, dlatego każdy znajdzie model idealny dla siebie. Ponadto materace mają kilka wysokości, przez co będzie się na nich wygodnie spało osobie, która waży pięćdziesiąt kilogramów, ale także ważącej sto dwadzieścia kilogramów.

Materace najlepiej kupować w sprawdzonych salonach zajmujących się dystrybucją oryginalnych modeli. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić interesujący nas model materaca, czy poziom jego twardości nam odpowiada, bo istnieją aż trzy poziomy twardości.