Materiał na nowoczesny taras – deska Twinson

Piękny i praktyczny tarasto niewątpliwie marzenie każdego, kto zaczyna budowę swojego własnego domku z ogródkiem, do którego może uciec od wielkomiejskiego życia. Jednak sam wybór materiałów na taras oznacza spory problem. Drewno? Szybko niszczeje. Kamień? Śliski, a do tego można się na nim mocno potłuc. Rozwiązaniem problemu może być kompozyt.

Deska Twinson na tarasie

twinson tarasy atypoślizgoweW ostatnich latach materiały kompozytowe robią furorę w naszych domach. Zachowują wygląd i najlepsze właściwości oryginału, a przy tym eliminują jego wady. Tak właśnie działa kompozytowa deska Twinson, do produkcji której używa się zarówno materiałów sztucznych, jak i zwykłego drewna. Swoim wyglądem przypomina ona prawdziwą deskę, jednak jest od niej o wiele trwalsza. Nie sprzyja powstawaniu mchów i porostów, nie pęcznieje pod wpływem wody, może wytrzymać wiele lat i jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Do tego dzięki specjalnie skonstruowanej powierzchni i rowkom na niej jest antypoślizgowa, a więc doskonale nadaje się do stosowania na taras. Stworzone z jej użyciem twinson tarasy atypoślizgowe prezentują się znakomicie przez długi czas i są bardzo przyjemne w użytkowaniu. Przy tworzeniu tarasu z desek Twinson warto zwrócić uwagę, czy będzie on zadaszony czy nie. Dlaczego? Ponieważ deski Twinson, podobnie jak i zwykłe deski z litego drewna, pod wpływem słońca z czasem będą zmieniać kolor, pojaśnieją. Ta ich cecha przekonuje wiele osób, które uważają, że deska kompozytowa może być zbyt sztuczna, a za mało drewniana jak na ich gust.

Taras stworzony z desek Twinson będzie stanowić świetne uzupełnienie każdego domu, zarówno nowoczesnego, jak i bardziej tradycyjnego. Dostępne są liczne kolory desek, a więc znalezienie tego odpowiedniego nie będzie żadnym problemem, deski bez trudu wpasują się w wybrany styl i kolorystykę.