MEBLE DZIECIĘCE, CZYLI CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY ICH WYBORZE?

Podczas ambitnego zadania, jakim może się okazać meblowanie nowego domu, wyjątkowo ważne są odpowiednio dobrane meble dla dzieci. Dlaczego? Ponieważ muszą spełniać zarówno kryteria bezpieczeństwa, jak też być estetycznie dopasowane do potrzeb małego, rozwijającego się człowieka.

Na szczęście meble dziecięce, które posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa, jednocześnie będąc kreatywnymi,to już żadna nowość na naszym rynku. Producenci oferują coraz bardziej zaskakujące i zróżnicowane mebelki dla dzieci: czy sąto łóżka dziecięce, kojce, wózki, przenośne place zabaw, materacyki, czy wygodne siedzonka do jedzenia. Oprócz tego, że oferowane rzez nich nowoczesne meble dziecięce mają przyjazny dzieciom kształt, często zaopatrzone są w ulepszenia, dzięki którym z upływem czasu mogą „dorastać” wraz z pociechami.

Pierwsze biurko dla dziecka powinno być bezpieczne i komfortowe – tak, aby zachęcać malucha do spędzania czasu przy lepieniu, rysowaniu czy nauce pisania. Zwracajmy uwagę na ilość przegródek, możliwość podwyższania biurka wraz ze wzrostem dziecka czy kreatywne dodatki pozwalające mu na doskonalenie własnej wyobraźni: zagłębienia na klocki czy specjalne miejsca na tablicę do pisania. Biurko może być też zrobione z innego materiału niż drewno: w przypadku bardzo małych dzieci sprawdzają się tzw. „miękkie biurka” całkowicie bezpieczne dla maluchów i wyzwalające w nich chęć rozwijania wyobraźni. Dla starszego dziecka sprawdzi się dobre jakościowo biurko dziecięce z drewna, wyposażone w dużą ilość przegródek, wysuwane szufladki, pojemniki na drobiazgi.

Pamiętajmy o odpowiednim dobraniu biurka do wzrostu dziecka i o tym, że mebel będzie rósł wraz z nim, ponieważ w przypadku mebli drewnianych istotny będzie komfort w pierwszych klasach szkoły podstawowej (wygodne odrabianie lekcji).