Miedziany dzbanek – co warto wiedzieć o miedzi?

Od dawna wiadomo, że naczynia wykonane z pewnych materiałów sprawiają, że woda w nich trzymana jest zdrowsza. Takim materiałem jest miedź, szczególnie traktowana w Indiach jako metal, który pozwala zachować dobre zdrowie i nie narażać się na wirusy. Czyto jednak prawda? Czy warto mieć miedziane naczynia w domu?

Czy dzbanek miedziany może zmienić jakość wody?

dzbanek miedziany do wodyMiedź ma wiele zalet i warto je znać. Przede wszystkim zabija ona bakterie, a więc niejako oczyszcza wodę z tego, co powoduje choroby. Jestto więc naturalny sposób nato, żeby sterylizować wodę i bezpiecznie się jej napić bez żadnego ryzyka uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo miedź pomaga w funkcjonowaniu tarczycy oraz przyspiesza gojenie się ran. Wodę więc warto przechowywać w miedzianych naczyniach, a nie w plastikowych butelkach. Naukowo udowodniono, że substancje zawarte w plastiku są nie tylkotoksyczne dla środowiska, ale również niekorzystnie wpływają na ludzki organizm. Warto dodać, że dzbanek miedziany do wody nie będzie jedynie dobrym sposobem nato, żeby oczyścić wodę z bakterii i dodać jej innych właściwości, bo jest również pewną formą nowoczesnej dekoracji. Warto wiedzieć, że nie poleca się picia wody prosto z kranu. Jest ona zazwyczaj twarda, jeśli nie używa się do niej zmiękczaczy i może znacznie szkodzić zdrowiu. Dodatkowo w przypadku twardej wody udowodniono, że przesusza i podrażnia ona skórę. Warto więc przed wypiciem umieścić taką wodę w metalowym naczyniu, które znacznie wpłynie na jakość spożywanej wody. Jestto ważne szczególnie w momencie, gdy wśród domowników są dzieci.

Warto zadbać o wodę, jaką się pije, a jeśli jej jakość można poprawić dzięki miedzianym naczyniom,to powinno się takowe kupić i często z nich korzystać. Co prawda nie jestto mały wydatek, ale i tak warto pomyśleć o tym, żeby w domu stanął choć jeden miedziany dzbanek, który będzie pełnił rolę oczyszczacza wody.