Miejsca godne zobaczenia w województwie małopolskim

Cały rok pracujemy poto, żeby później móc pojechać na wakacje. Jedni preferują wakacje za granicą w ekskluzywnych hotelach z basenami, inni wybierają nasze polskie morze, a jeszcze inni góry w Polsce albo i za granicą. Ja jednak uważam, że zanim zaczniemy zwiedzać inne kraje, warto poznać najpierw swój kraj.

Co zwiedzić w województwie małopolskim?

wypożyczalnia samochodów kraków lotniskoW te wakacje postanowiłam zwiedzić województwo małopolskie. Jest tu mnóstwo miejsc do zwiedzenia. Oczywiście trzeba zacząć od stolicy małopolski, czyli Krakowa. Następnie zamierzam wybrać się do kopalni soli w Wieliczce. Jestto najsłynniejsza kopalnia soli w Polsce. Na pewno na mojej trasie pojawi się też Bochnia, gdzie znajduje się kopalnia soli wpisana na listę UNESCO, Krynica Zdrój, która jest największym uzdrowiskiem w Beskidzie Sądeckim oraz Muszyna, która również jest miejscem uzdrowiskowym. Miejscem, które obowiązkowo muszę zobaczyć jest Tarnów. Jestto drugie największe miasto województwa, ale również najcieplejsze miejsce w Polsce, jestto polski biegun ciepła. Nie mogłabym zapomnieć o Zakopanym, czyli stolicy polskich Tatr. Do Krakowa przylecę samolotem, a planów na zwiedzanie jest dużo stąd moje pytanie, jaka wypożyczalnia samochodów Kraków lotnisko? Potrzebuję samochodu, żeby móc bezproblemowo zrealizować plan wycieczki, dlatego myślę, że wypożyczenie samochodu będzie najlepszym wyjściem. Jednak potrzebuję Waszej rady gdzie najlepiej i najtaniej go wypożyczyć.

Nasz kraj jest piękny. Każde województwo oferuje nam piękne miejsca, piękne widoki, które każdy Polak powinien zobaczyć. Jak mówi słynne przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, dlatego warto czasami wybrać się na wycieczkę po naszym kraju zamiast wybierać wczasy w egzotycznych krajach z palmami w tle.