You are currently viewing Miękka koszula do karmienia

Miękka koszula do karmienia

 

Posiadanie dziecka jest jednym z największych wyzwań jakie czeka każdą mamę. Już od pierwszych chwil, tworzy się między matką a dzieckiem wyjątkowa więź, którą karmienie piersią jedynie wzmacnia. Dlatego też warto warto w ten sposób karmić maluszka jak najdłużej.

W jakich rozmiarach są koszule do karmienia?

Koszula do karmieniaPoczątki macierzyństwa bywają trudne, bo świeżo upieczona mama nie ma jeszcze doświadczenia w opiece nad maluszkiem. Każda czynność może sprawiać kłopot, ale na szczęście z czasem jest tylko lepiej, bo przecież trening czyni mistrza. Podobnie jest z karmieniem piersią, które wymaga od mamy cierpliwości i konsekwencji. Poza nastawieniem, potrzebna będzie dobra koszula do karmienia i specjalny stanik z odpinanymi miseczkami. Odpowiednia odzież, to podstawa dla karmiącej mamy, dlatego warto wybierać odpowiednie modele, które ułatwią karmienie i też będą komfortowe w noszeniu. Na co dzień można chodzić w koszulach rozpinanych, bluzkach na ramiączkach czy podkoszulkach z zakładanym dekoltem. Natomiast na noc można zakładać specjalne koszule, które mogą sięgać do połowy uda, kolana lub nawet kostek. Na wysokości biustu, większość z nich ma praktyczne rozpięcia, dzięki którym można w łatwy i szybki sposób podać dziecku pierś, nie odsłaniając drugiej. Alternatywą mogą być koszule z zakładanym dekoltem, ponieważ w nich także można bez problemu odsłonić jedną pierś bez konieczności ściągania całego ubrania. Odzież dla mam karmiących jest przeważnie szyta z miękkiej bawełny, która pozwala skórze oddychać.

Jeżeli chodzi o sam zakup koszuli do karmienia, to z powodzeniem wystarczą dwie sztuki, gdyż będzie ona mamie potrzebna jedynie przez kilka miesięcy, gdyż starsze dzieci przesypiają już całą noc bez pobudki na karmienie, zatem można ją zamienić na zwykłą piżamę.