Miękki koc dla noworodka

Wszyscy rodzice, którzy oczekują pierwszego dziecka zawsze zastanawiają się co należy kupić do wyprawki niemowlęcy. Niewątpliwie przyda się duży zapas pampersów, ubranek oraz środków do codziennej pielęgnacji. Natomiast bardzo ważnym elementem jest także odpowiednia pościel, koce oraz ręczniki. Najważniejsze by wszystkie rzeczy dla dziecka były z najlepszych materiałów, oddychające i przyjemnych w dotyku.

Koc z miękkiej wełny

kocyk merino dla dzieckaPrzede wszystkim koc dla dziecka powinien być uniwersalny. Ważne by można było go używać zarówno w upalne dni jak i w mroźne pory roku. Polecany kocyk merino dla dziecka jest najlepszym wyborem. Przede wszystkim jestto wełna o włóknach bardzo miękkich, delikatnych, oddychających i przyjemne w dotyku. Nie gryzie, nie podrażnia często wrażliwej skóry noworodka. Rodzice cenią koce stworzone właśnie z wełny marino ponieważ są one bardzo ładne oraz funkcjonalny. Spokojnie można używać takiego kucyka zarówno w lato jak i w zimę. Zazwyczaj takie koce można zakupić firmach, które zajmują się przecięłam i produkowaniem rzeczy własnoręcznie. Wszystkie produkty hand made są droższe. Za koc marino trzeba zapłacić od 200 do 300 zł, zależności od jego wymiarów. Przepiękna koce dla dziewczynek można kupić w kolorze różowym, Liliowy lub miętowym. Natomiast dla chłopców rodzice najczęściej kupują błękitne oraz szare kocyki.

Oddychające oraz przewiewne materiały są idealne dla najmłodszych. Stuprocentowa bawełna lub wełna merino są najczęściej wybierane przez rodziców. Może koc z wełny merino nie jest najtańszy lecz jego jakość jest adekwatna do ceny. Jestto materiał bardzo przewiewne, skóra oddycha i nie poci się nawet w upalne dni. Zgodnie z zaleceniami producenta Koc należy pracy w maksymalnej temperaturze 30° oraz suszyć w pozycji leżącej.