Modele architektoniczne i park miniatur

Zawsze staram sobie organizować wolny czas. Jestto dla mnie bardzo ważne, ponieważ w ten sposób mogę się czymś zająć oraz nabrać dystansu do otaczającej mnie rzeczywistości. Pewnego dnia przeglądając codzienną prasę zauważyłam, że w mojej okolicy powstało wielkie centrum rozrywki.

Miniaturowy Watykan – modele architektoniczne

modele architektoniczneW nim podobno jest bardzo dobrze wykonany park miniatur. Jestto miejsce gdzie stoją repliki znanych miejsc oraz budynków. Stwierdziłam, że warto zabrać rodzinę i odwiedzić taką atrakcję turystyczną. Na miejscu musieliśmy nabyć bilety. Po długiej kolejne w końcu weszliśmy do środka. Wszystko było stworzone na podstawie parku. Można było zobaczyć różnego rodzaju modele piramid oraz innych obiektów starożytnego Egiptu. Bardzo mi sięto podobało, ponieważ każdy element został wykonany nie zwykle dokładnie i można było się przenieść w inną przestrzeń. W parku znajdowały się również modele starożytnych domów rzymian. Wyglądałoto wspaniale i można było sobie uzmysłowić jakto wszystko funkcjonowało w odległej przeszłości. Mi osobiście najbardziej podobały się modelearchitektoniczne, które przedstawiały Watykan. Były największe i można było się spacerować głównym placem. Oczywiście nigdy nie byłam w tym państwie ale park miniatur doskonale działa na wyobraźnię. Cieszyłam się, że powstało takie miejsce i można było w nim spędzić czas z całą rodziną.

 

Tak pięknie wykreowana przestrzeń od razu wpływała na samopoczucie człowieka i można było się dobrze poczuć. Byłam zadowolona z tego, że w naszej najbliższej okolicy powstała taka atrakcja turystyczna.