You are currently viewing Montaż sufitu napinanego

Montaż sufitu napinanego

Obecnie coraz więcej nowoczesnych aranżacji wnętrz uwzględnia między innymi możliwość zastosowania tak zwanego sufitu napinanego. Czym jest ten rodzaj rozwiązania? Tak naprawdę jest to podwieszana nad sufitem konstrukcja wykonana z naciągniętego materiału, który jest niezwykle elastyczny.

Ceny sufitów napinanych

warszawa - napinane sufity do sypialniDodatkowo zaletą tego rodzaju sufitu jest przede wszystkim możliwość dobrania kolorystyki oraz wzoru w dowolny sposób. Przykładem ciekawych kolorów mogą być barwy ciemne, a nawet czarne. Biorąc pod uwagę kwestie odnoszące się do wzorów warto jest wymienić tutaj między innymi wzór gwiaździstego nieba. Z całą pewnością tak wykonany sufit sprawi, że w danym pomieszczeniu będziemy w stanie poczuć się naprawdę dobrze. Decydując się na wykonanie tego rodzaju sufitu warto jest skontaktować się z firmą, która będzie w stanie wykonać dla nas takie zlecenie. Jednym z miast, w których tego rodzaju firm działa bardzo dużo jest między innymi Warszawa – napinane sufity do sypialni, czy do innego pomieszczenia są bardzo często zlecane dobrym firmom, które działają w tej branży. Z tego też powodu niekiedy czas oczekiwania na fachowców może wynieść nawet kilka tygodni. Sam czas potrzebny do wykonania takiej pracy nie powinien zająć fachowcom więcej, niż kilka godzin. Tak naprawdę czas potrzebny do wykonania takich sufitów zazwyczaj odnosi się do przymocowania stelaża.

Jednakże zdecydowanie więcej czasu zajmuje odpowiednie naciągnięcie materiału. Tkanina oplatająca taki stelaż powinna przede wszystkim tworzyć spójną konstrukcję bez żadnych fałd oraz innego rodzaju nierówności. Tylko wtedy taki sufit prezentuje się niezwykle okazale. Koszty wykonywania sufitów podwieszanych liczone są za każdy metr kwadratowy. Cena jest zależna od wyboru materiału, jaki zostanie do tego użyty.