Na co zwrócić uwagę sprowadzając samochód z Francji

Niektórych może dziwić fakt, iż od jakiegoś czasu prym pod względem kraju pochodzenia sprzedawanych w Polsce pojazdów wiedzie Francja. Zdziwienieto może być uzasadnione, bowiem powszechnie panuje opinia, iż najwięcej samochodów sprowadza się obecnie z Niemiec. Chcąc przystąpić do h

części renaultWycieczka do Francji poprzedzona być powinna solidną analizą ofert dostępnych w internecie. Rzecz jasna najwięcej z nich dotyczyć będzie rdzennie francuskich marek, a zdecydowanym liderem jest Peugeot. Samochodów tego producenta sprzedaje się bowiem najwięcej, więc sumienna selekcja jest wskazana w celu znalezienia najlepszych egzemplarzy. Powinna nam się zapalić czerwona lampa, gdy proponowane nam są auta, które zostały wyprodukowane nie dawniej jak 3 lata temu, a ich przebieg wynosi ponad 100 tys. kilometrów. Jest duża szansa, iż będzieto pojazd z przeszłością w firmowej flocie bądź też służył jako taksówka. Największe prawdopodobieństwo takiego stanu rzeczy dotyczy modeli 406 i 607.
Oprócz tego – pomimo, iż peugeot i renault części są w Polsce bardzo tanie – po przybyciu na miejsce, sprawdźmy dokładnie stan techniczny. Nie jest tajemnicą, że wielbiciele wina i śmierdzących serów nie słyną z przesadnej dbałości o swoje wozy. Raczej nie dokonują oni bieżących napraw, nie licząc przeglądów. Mówi się, iż użytkują oni samochody do póty, dopóki jeżdżą. Wysoce wskazane jest zatem przebadanie auta na okoliczność stłuczek czy wypadków poprzez sprawdzenie powłoki lakierniczej, a już na pewno starannie trzeba się przyjrzeć zawieszeniu.

Szczególnie, jeśli sprowadzamy modele ze stajni Renault, ponieważ w kilku minionych latach ten element pojazdów tej firmy był przesadnie awaryjny.