Najlepsza działka rekreacyjna

W polskim prawie budowlanym funkcjonuje wiele rodzajów działek, które mają różne przeznaczenia, co za tym idzie także cenę. Do najdroższych należą te, na których właściciel może wybudować dowolny obiekt w nieokreślonej ilości.

Jakie jest przeznaczenie działek rekreacyjnych?

działki rekreacyjne sprzedaż kołobrzeg i okoliceW każdym powiatowym wydziale Architektury i Budownictwa, znajduje się ogólnie dostępny dokument, w którym zawarte są informacje na temat ilości i rodzaju działek, jakie występują w danej gminie. Kupując działkę, musimy wiedzieć być zorientowani do jakiej kategorii należy i co możemy z nią w przyszłości zrobić. Jeżeli interesują nas działki rekreacyjne sprzedaż Kołobrzeg i okolice są doskonałym obszarem na zakup atrakcyjnego gruntu. Przede wszystkim działka rekreacyjna nie jest budowlaną, o czym trzeba pamiętać, kiedy będziemy chcieli na niej dokonać zabudowy. Przed rokiem tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym piątym, nie było jasno sprecyzowanych przepisów dotyczących formy zabudowy tego typu działki, dlatego też właściciele budowali co chcieli. Obecnie nie ma takiej możliwości i każdy właściciel musi plan zagospodarowania działki rekreacyjnej dostosować do panujących obostrzeń. Można na niej co najwyżej postawić domek letniskowy o określonej powierzchni w podstawie, altanę czy urządzić ogródek. Wytyczne dotyczą nawet rodzaju i wysokości ogrodzenia, które w formie żywopłotu nie może być wyższe niż jeden metr. Ważną cechą działek rekreacyjnych jest brak stałego podłączenia do instalacji elektrycznej, wodnej czy kanalizacyjnej.

Na takich gruntach nie można budować domów całorocznych, ponieważ działki nie są budowlane. Przeważnie na domek letniskowy nie trzeba się starać o specjalne pozwolenie, ale wymóg ten zależy od lokalizacji, gminy i jeszcze kilku innych warunków.