Najlepsza kostka drogbruk

Dobrze jest kupować kostkę w sprawdzonym miejscu, w którym będziemy mogli liczyć na wsparcie doświadczonego sprzedawcy lub u wiarygodnego dystrybutora i gwarantowanej jakości. Produkty powinny być wytwarzane zgodnie z normą PN-EN 1338.

Perfekcyjna kostka brukowa firmy drogbruk

kostka drogbrukPrzed zakupem kostki brukowej należy wziąć pod uwagę parę kwestii. Warto postawić na zakup tej najlepszej, kostka drogbruk z pewnością spełnia wszystkie potrzebne wymagania. Spełniające tę normę materiały poddawane są przeróżnym testom i weryfikacjom zarówno na etapie produkcji, jak i gotowego produktu. Na etapie produkcji sprawdza się przede wszystkim stopień zagęszczenia kostki. Im ten parametr jest wyższy, tym lepsze właściwości ma produkt. Gotowe wyroby testowane są również pod kątem wytrzymałości na łamanie i ściskanie. Według polskich norm jakości, wytrzymałość kostek na ściskanie nie może być mniejsza niż 50 Mpa, czyli około 0,5tony/cm2. Kostka brukowa powinna być odporna zarówno na ścieranie podczas intensywnej eksploatacji w lecie, jak i na niskie temperatury, które działają na nawierzchnię zimą. Bardzo istotnym parametrem jest więc nasiąkliwość kostki, czyli jej podatność na wchłanianie wody. Im jest ona większa, tym kostka jest mniej odporna na zimno. Firma Drogbruk od wielu lat produkuje najlepsze jakościowo, solidne kostki brukowe ,z których skorzystało już bardzo duże grono zadowolonych klientów.

Istotna jest także data produkcji materiału. Najlepiej jest ułożyć kostkę do 6 miesięcy od wyprodukowania – kostka nie powinna zbyt długo przebywać w zafoliowanych paletach bez swobodnego dostępu powietrza do każdej warstwy. Pamiętajmy, że zakup markowej kostkito gwarancja jakości, solidności wykonania i właściwego składowania materiałów.