Najlepsze pompy ciepła do domu

Większość osób, które chcą w domu zamontować własne źródło ogrzewania i nowoczesny ciąg grzewczy wybiera najczęściej pompy ciepła, gdyż takie urządzenia są obecnie najbardziej wydajne i skuteczne, a przy tym tanie, zarówno przy zakupie jak i przy eksploatacji. Najpopularniejszym rodzajem takich pomp są warianty powietrzne.

Działanie powietrznych pomp ciepła

pompy ciepła powietrznePowietrzne pompy ciepła są bardzo rozpowszechnione przede wszystkim ze względu na metodę ich działania, przez którą są znacznie bardziej wielozadaniowe niż ich odpowiedniki wodne czy ziemne. Pompy ciepła powietrzne generują energię cieplną poprzez pobieranie jej z powietrza wokół urządzenia, i używają jej do ogrzewania wody lub też powietrza wtłaczanego do pomieszczeń. Oznaczato również, iż w wielu mieszkaniach mogą one być użyte jako system klimatyzacji, gdyż mają one również funkcję obniżania temperatury powietrza, pobieranego do generowania energii cieplnej. Latem mogą więc nie tylko dostarczać ciepło do obiegów wody, ale również funkcjonować niczym faktyczna klimatyzacja domowa, co dla większości nabywców jest wystarczającą rekomendacją by się w takie pompy zaopatrzyć i zastąpić nimi klimatyzatory domowe. Ich montaż jest równie prosty, gdyż w przeciwieństwie do pomp innego rodzaju, te urządzenia nie potrzebują praktycznie żadnych specjalnych warunków by pracować dobrze.

Są więc niemal zawsze zakładane na ścianach budynków w których działają, więc nie zajmują miejsca prawie w ogóle, jeśli nie są bardzo dużymi urządzeniami, stosowanymi na skalę przemysłową. Ich kultura pracy różni się w zależności od modelu, choć niemal nie zdarza się by były one przesadnie głośne, czy powodowały dyskomfort podczas pracy. Są na tyle ciche iż mogą pracować stale w nocy, nie przeszkadzając przy tym w odpoczynku.