Najlepsze żłobki w mieście

Opieka nad dzieckiem wymaga poświęcenia czasu od samych narodzin, aż do momentu kiedy stanie się całkowicie samodzielne. Pierwsze lata są najważniejsze, gdyż mają ogromny wpływ na kształtowanie psychiki i zachowania dziecka.

Czy posyłanie dzieci do żłobków jest konieczne?

żłobekPrzeważnie od narodzin dziecka głównie zajmuje się nim jego mama, ponieważto ona najczęściej bierze urlop macierzyński, który trwać może pięćdziesiąt dwa tygodnie. Po jego upływie, zatrudnione mamy mogą wrócić do pracy lub skorzystać z bezpłatnego urlopu wychowawczego. Niektóre mają też możliwość zostawienia malucha pod opieką babci czy też wybierają nianię. Jednak są też rodzice, którzy decydują się na żłobek dla swojej pociechy. Na pewno jestto dobre rozwiązanie dla rodziców pracujących, którzy muszą wrócić do pracy i nie mogą osobiście sprawować opieki nad dzieckiem. Na rynku znajdziemy setki żłobków prywatnych lub państwowych, które przyjmują maluchy kilkumiesięczne aż do momentu ukończenia przez nie trzeciego roku życia. Dla dzieci taka placówka jest miejscem, gdzie mogą nawiązywać pierwsze relacje społeczne, uczyć się współpracy i dostrzegać inne dzieci, choć oczywiście w tym wieku maluchy jest jeszcze bawią obok siebie niż ze sobą. Na pewno pobyt w żłobku pomaga w rozwoju dzieci, gdyż mają tak stały kontakt z rówieśnikami oraz biorą aktywny udział w wielu ciekawych i kreatywnych zajęciach. Przez cały okres pobytu w żłobku, maluchy są pod stałą opieką doświadczonych opiekunek. Przeważnie placówki są otwarte od 6 do 17.

Pobyt dziecka w żłóbku nie jest obowiązkowy, gdyż każdy rodzic może zadecydować czy chce się nim sam opiekować czy woli posłać do żłobka. Przeważnie w każdym mieście znajdziemy kilkanaście prywatnych i państwowych żłobków, które dzielą maluchy na trzy grupy wiekowe.