You are currently viewing Naprawa zużytej pulpitu samochodowego

Naprawa zużytej pulpitu samochodowego

Deska rozdzielcza, nazywana czasem pulpitem czy konsolą samochodową, to centralna część każdego pojazdu. Znajdują się na niej wszystkie narzędzia pomiarowe oraz przełączniki, więc jest to element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego samochodu. Może jednak ulegać z czasem zużyciu, jak ma to miejsce w każdym sprzęcie elektronicznym, nawet najprostszym.

Fachowy remont samochodowej deski rozdzielczej

fachowa regeneracja deski rozdzielczejPodatne na zużycie i uszkodzenia są w szczególności nowe modele pulpitów samochodowych, opierające się na elektronice zamiast na tradycyjnych, mechanicznych przyrządach, aczkolwiek awarie mogą zdarzyć się w nawet najprostszych podsystemach i spowodować utrudnienia dla kierowcy. Fachowa regeneracja deski rozdzielczej najczęściej potrzebna jest w samochodach o dużym przebiegu, choć nawet nowe auta mogą potrzebować naprawy już na początku użytkowania. Najczęstszą awarią są oczywiście wszelkiego rodzaju usterki okablowania, które powodują nieprawidłowe wyświetlanie pomiarów samochodu, lub całkowite wyłączenie niektórych elementów deski rozdzielczej w samochodzie. Mogą one być spowodowane różnymi czynnikami, od zalania okablowania, obluzowania przewodów, po zaśniedzenie złączek czy nawet fizyczne uszkodzenia. Okablowanie jest najbardziej podatnym na uszkodzenia elementem samochodów, więc zwykle bywa wymieniane w razie usterki mogącej powtarzać się nawet po dokładnym czyszczeniu i naprawie.

W podobny sposób mogą ulec awarii wyświetlacze, mające tendencję do obluzowywania się pod wpływem silnych wstrząsów. Ma to miejsce głównie w samochodach terenowych, jeżdzących często po trasach offroadowych, aczkolwiek zdarza się także w pojazdach prowadzonych nieostrożnie i bardzo agresywnie. Brak prędkościomierza czy któregokolwiek ze wskaźników to poważna usterka, która wymaga natychmiastowej naprawy.