You are currently viewing Nasza spółka ogłosiła upadłość

Nasza spółka ogłosiła upadłość

Jakiś czas temu zostałem udziałowcem dużej spółki. Kiedy zaczynałem swoją działalność w niej, nic nie zapowiadało kryzysu i problemów. Niestety połączenie kryzysu z kilkoma nieodpowiednimi decyzjami, spowodowało, że obecnie byliśmy bardzo mocno zadłużeni i nie wiedzieliśmy, co zrobić, żeby się z tego „wygrzebać”. Na szczęście w końcu udało nam się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Uporaliśmy się z wnioskiem o upadłość spółki

wniosek o upadłość spółkiZdecydowaliśmy się na ogłoszenie upadłości spółki. Sprawdziliśmy, że spełniamy wszystkie przesłanki związane z ogłoszeniem upadłości, dlatego teraz musieliśmy już tylko podjąć odpowiednie kroki formalne. W pierwszej kolejności musieliśmy wypełnić wniosek o upadłość spółki. Skorzystaliśmy przy tym z pomocy doradcy upadłościowego, który zgodził się zająć naszą sprawą i poprowadził nas przez cały okres postępowania upadłościowego, które obejmowało struktury organizacjo – formalne oraz księgowe naszej spółki. Sam wniosek okazał się bardzo prosty do wypełnienia, należało tylko wiedzieć jakie załączniki będą nam potrzebne i co koniecznie trzeba w nim umieścić. Aby postępowanie upadłościowe zostało wdrożone, muszą zostać o nim poinformowane nie tylko odpowiednie instytucje, ale także wszyscy wierzyciele. Doradca upadłościowe zadbał w naszym imieniu o to, aby spółka dotrzymała wszystkich formalności.

Dzięki temu już wkrótce cała sprawa została załatwiona. Postępowanie upadłościowe w naszej sytuacji okazało się najlepszym, bardzo dobrym rozwiązaniem, które pomogło nam uchronić prywatny majątek udziałowców, a także mogliśmy dzięki temu skorzystać z umorzenia części długów. Kiedy wierzyciele dowiedzieli się o naszym zadłużeniu, o wiele chętniej szli nam na rękę i godzili się rozłożyć dług na odpowiednie dla nas raty.