You are currently viewing Niewidzialne wycieraczki do samochodu

Niewidzialne wycieraczki do samochodu

Jazda samochodem może sprawiać naprawdę bardzo dużą frajdę. Jednak nie da się ukryć, że autem jeździ się świetnie tylko wtedy gdy na drodze panują odpowiednie warunki. Jeśli zdarzy się tak, że będzie padał deszcz lub śnieg to wówczas przyjemność z jazdy jest znacznie mniejsza a nawet zerowa. Warto przygotowywać się na wypadek pojawiania się takich opadów.

Sprawdzone wycieraczki samochodowe

niewidzialna wycieraczka hydrofobowaProwadzenie pojazdu w deszczu jest o tyle kłopotliwe, że znacznie ograniczana jest widoczność. Musimy więc wówczas włączać wycieraczki, które są obowiązkowym elementem w każdym samochodzie. Jednak w przypadku bardzo intensywnych opadów jest tak, że wycieraczki po prostu nie nadążają z odprowadzaniem wody z szyby przedniej. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być niewidzialna wycieraczka hydrofobowa. Nie da się ukryć, że już sama nazwa takiej wycieraczki brzmi dość tajemniczo. Otóż wycieraczki zwane niewidzialnymi w rzeczywistości nie mają z typowymi wycieraczkami samochodowymi niczego wspólnego. W ich przypadku chodzi o to, że tworzą one na powierzchni szyb cienką niedostrzegalną gołym okiem warstwę, która sprawia że cząsteczki wody są z szyby szybko usuwane. Takie zjawisko zwane jest właśnie efektem hydrofobowym. Niewidzialne wycieraczki są w stanie bardzo długo utrzymywać się na naszych szybach. Jeśli zakupimy produkt dobrej jakości to może być nawet tak, że będzie się on utrzymywał na szybie przez rok.

Ogólnie rzecz biorąc wycieraczki hydrofobowe to preparaty, które mogą nie tylko ułatwiać nam jazdę ale również poprawią bezpieczeństwo. Dzięki nim będziemy w stanie łatwiej dostrzegać różne rzeczy znajdujące się na drodze lub w jej otoczeniu. Obecnie takie niewidzialne wycieraczki zakupić można w wielu sklepach motoryzacyjnych oraz detailingowych.