You are currently viewing Niezwykle komfortowe krzesła warsztatowe

Niezwykle komfortowe krzesła warsztatowe

Wszyscy pracownicy warsztatowi znają ból siedzenia po kilka godzin na krześle. Bolące plecy i stawy, zaciśnięte w jednej pozycji mięśnie i piekąca skórato tylko niektóre z nieprzyjemnych skutków ośmiogodzinnej pracy. Kilkanaście minut przerwy nie zapewni odpowiedniego odpoczynku dla zmęczonego jedną pozycją ciała. Dla wielu z nich krzesła warsztatowe są wręcz niezbędne.

Które krzesła warsztatowe są warte wyboru?

Wyposażenie warsztatoweWłaśnie dlatego zaczęto szukać rozwiązania które pomoże ludziom pracującym w tych warunkach. Krzesła przemysłowe od dawna były znane ze swoje wytrzymałości, jednak nie zapewniały one odpowiedniego komfortu do pracy przy komputerze. Dlatego zaczęto szukać w innym kierunku. Dodawanie grubej pianki do krzeseł, aby miały chociaż pewne właściwości amortyzacyjne, też nie przyniosło pożądanych efektów. W końcu stwierdzono, że nie chodzi okrzesła warsztatoweto aby zapewnić siedzisku odpowiednią wytrzymałość czy miękkość. Kluczem do sukcesu było wywołanie u siedzącego człowieka prawidłowej pozycji która pozwoli się zrelaksować kręgosłupowi. Dzięki temu nie będzie on odczuwał niekomfortowych skutków siedzenia długo w jednej pozycji i po wstaniu z takiego krzesła będzie wypoczęty. Niestety taka technologia sprawdzi się tylko w tym przypadku bo krzesła laboratoryjne i krzesła warsztatowe wymagają o wiele większej wytrzymałości.

Więc kiedy pracownicy innych branży będą musieli obejść się smakiem, ci biurowi będą cieszyć się komfortem. Dzięki systemom takim jak ERGO, które umożliwiają zalecane przez lekarzy dynamiczne siedzenie, znacznie zmniejszą się negatywne efekty wielogodzinnej pracy.