Nowe ciekawe rozwiązania w budownictwie – gabiony

Pracując nad wykończeniem naszego domu skupiliśmy całą energię na zastosowaniu solidnych i energooszczędnych rozwiązań. Planowaliśmy, że w przyszłości dom odziedziczą po nas dzieci, a następnie wnuki, dlatego chcieliśmy zapewnić im pewne i stabilne warunki.

Gabiony z korzystnym cennikiem

gabionyW pierwszej kolejności zdecydowaliśmy się na wiercenie studni głębinowej. To rozwiązanie umożliwia czerpanie wody przy minimalnych kosztach eksploatacji, a dodatkowo woda ta jest dużo zdrowsza. Dalej wyposażyliśmy dom w fotowoltaikę. Z tego co wiem baterie słoneczne mają same zalety i mimo iż nie są w stanie zrekompensować w całości zużycia energii przez domowników,to stanowią znaczące wsparcie – wszak ćwierć energii za darmoto całkiem sporo. Ostatnim krokiem, jaki poczyniliśmy do tej pory było ogrodzenie gabionowe. Za tym konkretnym typem przemówiło przynajmniej kilka kwestii. Przede wszystkim eksperci szacują trwałość gabionów na nawet sto dwadzieścia lat. Ten czas zdecydowanie przewyższa inne typy ogrodzeń. Być może tak dalekie wybieganie w przyszłość nie jest konieczne, jednak mamy na uwadze fakt, że każde ogrodzenie wymaga konserwacji po kilku latach, a jego dalsza przyszłość jest niepewna. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na gabiony cennik, uważając, że ich cena jest korzystna ze względu na wspomnianą długowieczność. To jednak ile tak naprawdę przetrwają kosze gabionowe nie jest do końca pewne, ponieważ jestto rozwiązanie dosyć nowe, dopiero wdrażane na nasz rynek. W każdym razie producent zdecydowanie polecił nam gabiony, gwarantując ich funkcjonalność, solidność, tłumienie hałasu i mały nakład pracy w konserwację.

Być może za kilka lat cennik stanie się korzystniejszy, my jednak nie chcąc zwlekać już zdecydowaliśmy się na gabiony. Doskonale komponują się na posesji, a co więcej podobają się nie tylko naszym dzieciom, ale także wszystkim odwiedzającym nas gościom.