Nowoczesne i wygodne domy

Osoby posiadające swój dom zwykle mają także płot, z którym ściśle wiąże się wjazd. Brama manualna choć mniej kosztowna od zautomatyzowanej, na dłuższą metę jest też mniej komfortowa. Wystarczy wyimaginować sobie otwieranie wjazdu w intensywne mrozy czy gorące lato.

Z tego względu coraz więcej osób myśli nad zakupem bramy zautomatyzowanej. W poniższym artykule wskażemy, na co zwrócić uwagę przy nabyciu bramy mechanicznej. Rodzaje bramNa rynku istnieją 3 uniwersalne typy bram wjazdowych: uchylne, segmentowe i roletowe. Pierwsze z nich kosztują najmniej ze względu na prostą konstrukcję a także prosty montaż. Uchylają się do góry, gdzie niższa partia wysuwa się nieznacznie na zewnątrz garażu oraz przeciętnie mają szerokość około trzech metrów. Kolejny typ wjazdów jest bardziej kosztowny, ale są szczelne i nie zajmuj terenu przed garażem, co wiąże się też z większą długością, która wynosić może nawet do 6 metrów. Specjalne siłowniki do bram użyte w bramie zapobiegają samoczynnemu zamykaniu się bramy. Ostatni rodzaj bramy, tak zwany rolowanym, zajmują najmniej miejsca, gdyż działają tak, jak rolety na okna. Tego typu bramy wyprodukowane są z niewielkich profili, które zwijają się podczas otwierania w skrzynce umieszczonej nad wjazdem. W zestawie bramy roletowej jest motor elektryczny, chociaż można ją zamykać także ręcznie przykładowo w przypadku uszkodzenia. Jednakże, co nie jest zaskoczeniem, piloty do bram są wygodniejsze. Automatyka do bram, czyli typu siłownikówNa rynku istnieją trzy typowe typy siłowników do bram: z silnikiem śrubowym, z ramieniem łamanym i po części schowane pod powierzchnią ziemi. Pierwszy siłownik stosuje się we wszystkich bramach skrzydłowych. Drugi natomiast sprawia, że wjazd porusza przegubowy element ramion.

Trzeci natomiast jest najdroższy, a jego zamontowanie wymaga nadprogramowych, niesamowicie żmudnych operacji, przez co siłowniki te nie cieszą się dużą sławą. Wykorzystuje je się często w przypadku, kiedy nie chcemy, aby siłowniki były widoczne.