You are currently viewing Nowoczesne nożyczki do prac profesjonalnych

Nowoczesne nożyczki do prac profesjonalnych

Większość osób nie zajmujących się żadnym rzemiosłem czy sztuką uważa, iż nożyczki to trywialne narzędzie, które raczej nie należy do skomplikowanych. Takie osoby uważają najzwyklejsze nożyczki domowe za jedyny rodzaj, wykorzystywany praktycznie wszędzie. Rzemieślnicy i hobbyści wiedzą jednak iż rodzajów nożyczek jest bardzo dużo, i mają one zdecydowanie szerokie zastosowanie.

Najlepsze nożyczki artystyczne dla profesjonalistów

olfa nożyczkiNożyczki są używane przez wielu fachowców, krawców czy szewców, ale również i przez artystów, fryzjerów czy nawet modelarzy. Różnią się one pod wieloma względami, aczkolwiek najczęstszą różnicą są same ostrza. Produkowane przez firmę Olfa nożyczki mogą tu być najlepszym przykładem na zróżnicowanie, gdyż w ofercie tej firmy można znaleźć wszystkie rodzaje nożyczek, od standardowych nożyczek wielozadaniowych, po narzędzia specjalistyczne. Najczęściej wybieranym rodzajem nożyczek są warianty posiadające ostrza podobne do ostrzy noży do chleba, bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne od razu. Takie nożyczki mogą być używane do wielu różnych zastosowań, od cięcia materiałów do szycia odzieży, po obróbkę tworzyw sztucznych o mniejszej twardości. Są one bardzo wielozadaniowe, toteż znajdują zastosowanie w wielu różnych zakładach pracy, ale również i wśród modelarzy i hobbystów. Nożyczki sprężynowe są natomiast wzorowane na pęsetach i narzędziach modelarskich, i stosowane są właśnie do prac przy modelach kartonowych, czy przy obróbce papieru.

Sprężyny które zamontowane są w tych nożyczkach zapobiegają blokowaniu się ostrzy na powierzchni, a tym samym możliwości uszkodzenia jej podczas prób odczepienia ich z użyciem siły. Są także bezpieczniejsze, gdyż ich użycie wymaga większego nakładu siły niż normalne nożyczki.