Nowoczesny styl wystroju wnętrz

Coraz częściej spotykamy się z prostym, nowoczesnym wystrojem wnętrz, w którym dominują trzy kolory, a mianowicie czerń, szary i biały, występujące w połączeniu z drewnem.

Kominek z płaszczem wodnym doskonale wpisze się w nowoczesny styl wystroju wnętrz

kominekForma ta wydaje nam się oziębła jednak skrywa w sobie nutę elegancji. Wyposażenie wnętrz w stylu nowoczesnym stawia przede wszystkim na geometrię oraz minimalizm, także nie znajdziemy tu ogromu ozdób, bibelotów ani antyków. Tutaj wszystko jest symetryczne i geometryczne. Meble są prostej formy bez zbędnych dodatków, a nowoczesne krzesła nie składają się już z kwadratów, a są najczęściej na planie koła. Aby styl ten nie wydawał nam się zbyt prosty i nudny zaczęto stosować nietypowe materiały takie jak kamień na ścianach, cegły, metal, tynk strukturalny, a zamiast zwyczajnych tapet, fototapety umieszczone zazwyczaj na jednej centralnej ścianie pokoju. W nowocześnie urządzonym domu nie znajdziemy tradycyjnych obrazów, a najczęściej sąto street art’y bądź lustra. Ozdobą stały się też duże, ścienne zegary, z niezbyt skomplikowaną, skromną tarczą. Charakterystyczną cechą tego stylu jest też duża przestrzeń, dlatego nic dziwnego, że łączy się tutaj jadalnię z kuchnią i salonem. W pokoju dziennym, rezygnuje się z tradycyjnych meblościanek na rzecz komód, a zwykłe tapczany zamieniono na skórzane narożniki. Tradycyjny, kamienny kominek, zastąpił nowoczesny elektryczny albo kominek z płaszczem wodnym, natomiast drewniane stoły do jadalni wymieniono na szklane lub wykonane z białego, albo czarnego plastiku. Również krzesła do jadalni uległy zmianie, z ciężkich drewnianych z materiałowymi obiciami, w nowoczesnych domach zagościły te wykonane z plastiku. Kompletnej zmianie uległy również ozdoby. Kolorowe zdobione doniczki poszły w niepamięć, a na ich miejsce wstąpiły jednokolorowe, ceramiczne, których jedyną ozdobą może być odmienna faktura. Zamiast świeczników, na komodach stoją same ozdobne świece o różnych rozmiarach, natomiast krzesło czy kanapa nie jest już przyozdobione poduszkami ani narzutami. Zrezygnowano również z firan i zasłon stosując jednokolorowe rolety lub żaluzje.

Pomimo, że nowoczesny styl wystroju wnętrz jest prosty i ograniczony jest jednak zarazem wykwintny i praktyczny. Oszczędność i minimalizm w przedmiotach, działa na korzyść przestrzeni.