Odkryj świat pod mikroskopem

Pod koniec dwudziestego wieku nauka i technologia zaczęły rozwijać się w szaleńczym tempie. Aktualnie co roku ogłaszane są nowe, przełomowe odkrycia z różnych dziedzin nauki. Tak samo wciąż wychodzą corazto nowsze i bardziej zaawansowane technologie, o których kiedyś mogliśmy przeczytać tylko w książkach science fiction albo obejrzeć w filmach o przyszłości.

Zobacz świat spod mikroskopu namonitorze

mikroskopy USBAktualnie wiedza ludzkości o świecie jest ogromna. Fizycy, biolodzy czy chemicy wciąż odkrywają w swoich labolatoriach rzeczy, które kiedyś wydawałyby nam się niedorzeczne. Mimo, że świat poszedł pod tym względem do przodu, musimy pamiętać, że nadal nie wiemy wszystkiego. Nie ma też chyba osoby na świecie, która posiadałaby specjalistyczną wiedzę we wszystkich dziedzinach naukowych i wiedziałaby o każdym najmniejszym szczególe. Zazwyczaj interesujemy się jedną lub kilkoma dziedzinami i zgłębiamy o nich wiedzę z książek, internetu czy wykładów. Najlepszym i najprostszym eksperymentem, który pokaże nam jak tak naprawdę mało wiemy o świecie, który nas otacza, będzie zabawa z mikroskopem. Teraz dostępne są mikroskopy USB, które pozwalają całej rodzinie obserwować na ekranie monitorato, co umieścimy pod szkiełkiem. Są tradycyjne stojące modele, ale również takie, z którymi możemy chodzić i przykładać je do konkretnych rzeczy, które chcemy zbadać. To świetny sposób na spędzenie czasu, odkrywając przy okazji mikro świat, którego na co dzień nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Starajmy się poszerzać naszą wiedzę o świecie. Niech nie zniechęci nas myśl, że nie możemy posiąść całej wiedzy, która jest dostępna. Pogłębiajmy dziedziny, które nas interesują. Bądźmy zawsze ciekawi świata, rozbudźmy w sobie ciekawość dziecka. Nie kończmy naszego poszerzania wiedzy na etapie ukończenia studiów. Bądźmy żądni wiedzy całe życie.