You are currently viewing Odnowienie starego drewnianego domu

Odnowienie starego drewnianego domu

Od pewnego czasu w Polsce ponownie stają się modne drewniane domy, zwłaszcza te stare, które urzekają niezwykłą stara architektura.

W co zainwestować w przypadku starego domu?

Ekogroszek, opałJednak zakup takiego domu, wiąże się z pewnymi trudnościami i problemami, głównie chodzi tu oto w jakim stanie są takie domu, które często ze względu nato że przez lata stały opuszczone są w bardzo kiepskim stanie. Co za tym konieczne jest ich bezzwłoczne odnowienie i wyremontowanie,. W przypadku starego drewnianego domu zawsze zaczynamy od góry, czyli w pierwszej kolejności naprawia się zawsze dach. Głównie dlatego, ze jeśli dach jest nie szczelny i śnieg czyt też tez dostają się przez niego do wnętrza domuto powodujeto, że wnętrze domu także ulega zepsuciu. Przy okazji łatania dachu warto także zając się kominem, którego stan także pozostawia wiele do życzenia, w najlepszym razie konieczne jest jego gruntowne czyszczenie, jednak zwykle wymaga on poważniejszych prac. Konieczne jest także zwykle naprawienie zewnętrznych elewacji a także cześć zwykle trzeba całkowicie wymienić, gdyż przegniłe stare deski nie nadają się już do odświeżenia. Kiedy uda się już odnowić dom od zewnętrznej strony i odpowiednio go zabezpieczyć, należy zając się pracami we wnętrzu dumo. Tu bywa bardzo różnie, jeśli dach był w dobrym stanieto i prac będzie mniej,jeśli był on uszkodzony,to zwykle konieczne jest wymienienie podłóg, odnowienie ścian, naprawa desek nośnych i tym podobne prace. Prac do wykonania w drewnianym domu na przykład na śląsku jest duża, jednak przyjemność z niemieszkanie w takim domu, gdzie ekogroszek paczkowany cicho płonie w kominku jest zdecydowanie większa.

Dodatkowo drewniane domy zaopatrywane w ekogorszek workowany do ogrzewania są ekologiczne co jest ich dużą zaletą w dzisiejszych czasach, gdzie ekologiczność zyskała zdecydowanie na znaczeniu.

Polecam każdemu, kto szuka

http://energoret.pl/energoret-ekogroszek/