You are currently viewing Ogrodzenie z materiałów kompozytowych

Ogrodzenie z materiałów kompozytowych

Wprawdzie drewniane płoty odchodzą już raczej w zapomnienie, jednak nie można im odmówić pewnego uroku. Oczywiście powodem, dla którego odchodzi się od tej formy ogrodzeń jest ich niska wytrzymałość i konieczność ciągłej impregnacji przęseł. Na szczęście kompozyty stanowią tutaj pewnego rodzaju rozwiązanie pośrednie.

Przęsła z desek kompozytowych zamiast drewnianych

przęsło z deski kompozytowejWykorzystując zamiast drewna kompozyty uzyskujemy piękną kompozycję drewnianą, która zawsze pasuje do ogólnego wystroju, która dodatkowo jest pozbawiona wad drewna. Z tego też powodu zaczęto stosować materiały kompozytowe na ogrodzenia. Takie buyantibiotics24.net

,81.htm”>przęsło z deski kompozytowej przypomina to z drewna, ma jednak o wiele więcej zalet. Tak jak już wspomniałem desek kompozytowych nie musimy malować, ponieważ mają one wystarczająco odporną powłokę lakiernicza zarówno na deszcz, jak i na działanie promieni słonecznych. Deski kompozytowe występują w różnych wariantach kolorystycznych, nawet takich jakie w drewnie nigdy byśmy nie uzyskali. Daje to nowe możliwości kompozycyjne w stosunku do wykorzystania drewna. Deski z kompozytu są także wytrzymalsze. Nawet wandalskie wybryki nie są w stanie unicestwić płotu z kompozytów w tak krótkim czasie jak w przypadku tradycyjnego drewna. Mogą sobie nawet na tych deskach połamać nogi. Kolejną zaleta jest także niezwykle duża staranność wykonania takiej deski, która jest równa i nie posiada żadnych wad i zniekształceń.

Z kompozytów wykonuje się już gotowe przęsła ogrodzeniowe, które sprzedaje się w ramach popularnych systemów ogrodzeniowych. W takim systemie występują też inne elementy, takie jak słupki i łączniki. Warto się zastanowić nad wykorzystaniem takiego systemu, który oszczędzi nam mnóstwo roboty podczas budowy własnego ogrodzenia.