You are currently viewing Ogrzewanie promiennikiem podczerwieni

Ogrzewanie promiennikiem podczerwieni

  • Post author:
  • Post category:Dom

Nie da się ukryć, że ogrzewanie jest istotną częścią związaną z prowadzeniem domu. Niektórzy z nas zmuszeni są do tego, aby ponosić bardzo duże koszty związane z ogrzewaniem. Dotychczas twierdzono, że bardzo kosztownym rozwiązaniem związanym z ogrzewaniem jest korzystanie z grzejników elektrycznych. Okazuje się jednak, że nie do końca tak musi być.

Nowoczesne promienniki podczerwieni

ogrzewanie promiennikoweOgrzewanie, jakie posiadamy w naszych domach zdecydowanie najczęściej opiera się o konwekcję. Jest to zjawisko fizyczne, które polega na podnoszeniu temperatury powietrza w pomieszczeniach. W efekcie takie podgrzane powietrze zaczyna krążyć i odczuwamy przyjemne ciepło. Jednak zauważyć należy, że takie rozwiązania sprawdzą się idealnie jedynie w przypadku ogrzewania pomieszczeń o małej powierzchni oraz takich, które posiadają warstwę termoizolacyjną. Natomiast czym więc ogrzewać budynki przemysłowe oraz obiekty o dużej powierzchni? Świetnym pomysłem może być tutaj nowoczesne ogrzewanie promiennikowe. Można spotkać się z ciekawymi urządzeniami, które pozwalają na szybkie ogrzewanie domów z użyciem podczerwieni. Promienniki podczerwieni generują fale, które po spotkaniu z naszym ciałem zaczną bardzo efektywnie je ogrzewać. Będziemy więc mogli odczuwać przyjemne ciepło. Co ważne – efekt w postaci ogrzewania będziemy odczuwać już praktycznie od samego momentu włączenia promienników.

Na ten moment spotykać możemy promienniki w wersji elektrycznej oraz gazowej. Promienniki elektryczne to urządzenia, które posiadają grzałkę emitującą bardzo duże ilości promieni podczerwonych. Natomiast w przypadku promienników gazowych dochodzi do ogrzewania specjalnego emitera. W domach można obecnie zamontować panele grzewcze na podczerwień, które słyną z dużej wydajności.