Operacje frezowania CNC

Większość frezarek CNC (zwanych również centrami obróbkowymi) to sterowane komputerowo pionowe frezarki z możliwością przemieszczania wrzeciona pionowo wzdłuż osi Z. Ten dodatkowy stopień swobody pozwala na ich zastosowanie w tłoczeniu, grawerowaniu i powierzchniach 2,5D, takich jak rzeźby reliefowe.

Uwagi dotyczące frezowania CNC

frezowanie cncW połączeniu z użyciem stożkowych narzędzi lub noża kulowego znacznie poprawia precyzję frezowania bez wpływu na prędkość, zapewniając ekonomiczną alternatywę dla większości prac grawerowania płaskiego. Frezarka to narzędzie w przemyśle metalowym, które ma wiele funkcji. Każda maszyna ma nóż, który działa z różnym zakresem prędkości, dzięki czemu można uzyskać wymagany kształt. Dzięki funkcji regulacji prędkości, każdą frezarkę można regulować w celu uzyskania bardziej precyzyjnego cięcia. Maszyna jest w stanie poradzić sobie z wieloma zadaniami, takimi jak rzeźba, gwintowanie, frezowanie cnc, wiercenie i cięcie. Istnieje kilka różnych typów frezarek, z których każda ma różne funkcje w oparciu o standardowe kryteria. Producenci często nazywają różne maszyny zgodnie z rodzajem sterowania, liczbą obecnych osi, orientacją wrzeciona, rozmiarem narzędzia, jego przeznaczeniem i źródłem energii. Chociaż obecnie dostępnych jest kilka odmian frezarek, zasadniczo spełniają one te same funkcje, ale używają różnych terminologii. Proces frezowania składa się z kilku etapów.

Orientacja wrzeciona MTS jest częściej wywoływana w ramach cykli (automatycznie) lub podczas konfiguracji (ręcznie), ale jest również dostępna pod kontrolą programu przez M19. Skrót OSS (zorientowany ogranicznik wrzeciona) można zobaczyć w odniesieniu do zorientowanego ogranicznika w cyklach. Znaczenie orientacji wrzeciona wzrosło wraz z postępem technologii.