Pakowanietowarów w tunelu

Branże przemysłowe, które dostarczają swoje produkty na rynek konsumencki, muszą zadbać oto, aby dotarły do klienta w stanie satysfakcjonującym obie strony, czyli producenta i konsumenta. Dlatego bardzo ważne jest opakowanietowarów, opuszczających zakład produkcyjny.

Metoda obkurczania folii

tunel obkurczającyOstatnia faza produkcji,to pakowanie wyrobów. Najczęściej ta praca jest wykonywana automatycznie, za pomocą ciągu technologicznego. Ciąg ten składa się z kilku urządzeń, które najpierw pakują pojedyncze egzemplarze, następnie kolekcjonują zestawy, a na końcu kompletujątowar do wysyłki. Każda z tych czynności jest wykonywana przez inną maszynę, a na końcu ciągu znajduje się tunel obkurczający. Jego zadaniem jest zmniejszenie objętości folii, która okala pakowanytowar. Na skutek wysokiej temperatury, luzna folia wokół przedmiotów obkurcza się, sprawiając, że są one silnie skupione i dobrze zabezpieczone do transportu. Tunele obkurczające mają zwykle płynną regulację prędkości i temperatury. Produkowane są w różnych wymiarach i wersjach, w zależności od potrzeb nabywców. Za pomocą tuneli obkurczających można również pakować pojedyncze egzemplarzetowaru. Wszystkie tunele współpracują ze zgrzewarkami kątowymi i ramowymi. Największe zastosowanie mają te tunele w przemysłach spożywczym i chemicznym. Folie termokurczliwe są wykorzystywane do pakowaniatowarów płynnych lub sypkich. Urządzenia, w których są stosowane, funkcjonują na tych samych zasadach co tunele, czyli folia jest obkurczana do czasu uzyskania pełnej pojemności.

Oczywiście, tunele obkurczające mogą być stosowane również w innych branżach i przemysłach. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest ścisłe i solidne opakowanietowaru. Na rynku funkcjonuje kilka firm produkujących maszyny do pakownia. Wszystkie oferują tunele obkurczające o różnych parametrach i podobnej jakości. Maszyny te są porównywalne pod względem jakości i ceny.