Pamiętaj o wątrobie

Wątroba jest największym gruczołem w ludzkim organizmie. Bez niej nie da się żyć, ponieważ pełni kluczową rolę – oczyszcza go ztoksyn. Ponadto jest niezbędna do trawienia tłuszczy oraz odpowiada za magazynowanie witaminy A, D, B12, a także bierze udział w regulacji stężenia hormonów.

Często jednak zapominamy o tym, jak istotny jestto narząd i bagatelizujemy niepokojące sygnały.

ProliverWarto jest profilaktycznie dbać o wątrobę przyjmując odpowiednie suplementy diety naturalnego pochodzenia. Na przykład tabletki Proliver odpowiadają za cztery sfery prawidłowego funkcjonowania wątroby: wspomaganie, stymulację, ochronę i odtruwanie. Taki preparat zawiera cholinę, wyciąg z liści karczocha oraz z liści cykorii. Cholina naturalnie występuje w organizmie budując błonę komórkową – pomaga ona w prawidłowym działaniu omawianego narządu. Wyciąg z liści karczocha stymuluje wydzielanie soków trawiennych oraz odpowiada za komfort w obrębie jelit. Wspiera także detoksykację. Cykoria natomiast znacząco wspomaga trawienie. Do najczęstszych chorób oraz dolegliwości związanych z wątrobą zaliczamy marskość, stłuszczenie, zapalenie, raka, kamicę żółciową oraz wirusowe zapalenie wątroby. Schorzeń jest jednak znacznie więcej. Co przyczynia się do chorób wątroby? Niewątpliwie zła dieta, otyłość oraz przyjmowanie dużych ilości alkoholu. To czynniki, nad którymi możemy zapanować. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Przede wszystkim zaparcia na przemian z biegunkami, nudności, nietolerancja pewnych pokarmów. Do tego dochodzi chroniczne zmęczenie i osłabienie. Symptomy te nie powinny być bagatelizowane i powinny skłonić nas do wizyty u lekarza.