Piana PUR w izolacjach

Termoizolacja budynku pełni kluczową funkcję w utrzymaniu komfortu cieplnego, jak również ma ogromny wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie. Im lepsza izolacja domu od utraty ciepła, tym mniej energii potrzebne na jego ogrzanie nawet w najbardziej mroźne dni. Mniej zużytej energiito nie tylko mniej wydanych pieniędzy, ale także mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego.

Zalety izolacji pianą

izolacje pianąJeszcze kilkadziesiąt lat temu termoizolacja domów nie była powszechną praktyką. Łatwy dostęp do taniego węgla sprawiał, że można było sobie pozwolić na nieograniczone wręcz ogrzewanie domu, a wszechobecne wtedy „kopciuchy” czyli piece węglowe pracowały bez przerwy. Sytuacja uległa jednak zmianie, ceny węgla, podobnie jak innych paliw, stale rosną. Poza tym piece węglowe, ze względu na ogromne zanieczyszczanie atmosfery, odchodzą już w niepamięć i są zastępowane innymi formami ogrzewania budynków. Obecnie większość inwestorów stara się budować domy energooszczędne i tanie w utrzymaniu. Choć inwestycja w nowoczesne rozwiązania często jest dość wysoka, koszty te zwracają się bardzo szybko podczas użytkowania budynku. Jednym z ciekawych rozwiązań na skuteczne ocieplenie domu są izolacje pianą. Piana poliuretanowato doskonały izolator chroniący przed utratą ciepłą z budynku. Jej główną zaletą jest bardzo korzystny (niski) współczynnik przewodzenia ciepła, który sprawia, że przy użyciu dużo cieńszej warstwy izolatora uzyskamy taki sam efekt, co przy użyciu standardowej grubej warstwy klasycznej izolacji wełną lub styropianem.

Pianka PUR ma też inną ważną zaletę, mianowicie bardzo krótki czas wykonania izolacji. Nakładana jest w postaci natrysku na ocieplaną powierzchnię za pomocą specjalnego agregatu. Dzięki świetnemu wypełnieniu wszystkich szczelin pozwala na wyeliminowanie wszystkich mostków termicznych, co zdecydowanie zwiększa skuteczność całej izolacji.