Piece z nadmuchem do biurowców

Ogrzewanie nadmuchoweto chyba najprostsza, najszybsza i jedna z najtańszych metod ogrzewania dużych powierzchni i budynków. Jest stosowane również w domach jednorodzinnych, jednak o wiele częściej można je spotkać w obiektach o większym metrażu, na przykład w biurowcach czy halach sportowych.

Najlepsze ogrzewanie nadmuchowe dla dużych powierzchni

piece z nadmuchemSystem ogrzewania nadmuchowego sprawdza się najlepiej przy metrażu przekraczającym około 100 metrów kwadratowych. W jaki sposób działają piece z nadmuchem? Powietrze jest pobierane z zewnątrz i ogrzewane w piecu. Następnie przewody transportują ciepłe już powietrze do wszystkich pomieszczeń w budynku. Ciepłe powietrze jest wtłaczane do pomieszczenia przez specjalne, zamontowane w ścianach nadmuchy. Cała instalacja oprócz tego, że pracuje bardzo szybko i wydajnie,to zajmuje niewiele miejsca. Jedynym zauważalnym minusem w niektórych przypadkach jestto, że instalacja nadmuchowa jest nieco słyszalna. O ile nie przeszkadzato w przypadku ogrzewania hali sportowej tak może przeszkadzać na przykład w biurowcach, gdzie pracujące osoby potrzebują ciszy. Jednak nie jestto dźwięk uciążliwy.Instalacja może działać w pełnej ciszy jeśli przewody zostaną odpowiednio zaizolowane i wygłuszone. Cały piec z nadmuchem jest kontrolowany dzięki jednemu panelowi sterowniczemu. Dzięki niemu można indywidualnie ustalać temperaturę w każdym biurze lub w różnych innych pomieszczeniach. Piec z nadmuchemto nie tylko ogrzewanie.

To również system który może kontrolować wilgotność powietrza w budynku.Najnowsze piece można kontrolować nie wstając z miejsca. Wystarczy połączyć panel sterowniczy z komputerem lub telefonem poprzez Internet. Dzięki temu na bieżąco można zmieniać parametry działania systemu ogrzewania.