You are currently viewing Piękne ceramiczne patery

Piękne ceramiczne patery

Ciasto, które upieczemy w naszym domu lub zakupimy w cukierni, możemy podać na wiele różnych sposobów. Kiedy zależy nam na tym, by nie tylko cechowało się ono dobrym smakiem, ale również odpowiednio apetycznym wyglądem, musimy zadbać także o właściwą prezentację poprzez wykorzystanie konkretnych akcesoriów kuchennych.

Różnorodne patery na ciasto

to-z-kloszem-300×200.jpg” alt=”patera na ciasto z kloszem” width=”300″ height=”200″ />Oczywiście, ze względu na fakt, iż mamy możliwość upieczenia dość zróżnicowanych ciast, zarówno, jeśli chodzi o kryterium kształtu, jak i wielkości, możemy potrzebować różnych pater do ich podania. Najpopularniejsze patery realizowane są w kształcie okręgu, ale jeśli chodzi o to, jakiej wielkości patera najczęściej jest przez nas kupowana, tutaj już trudno precyzyjnie to określić. Wielkość patery jest powiązana ze średnicą ciasta, które będziemy mogli na niej umieścić. Jeśli interesuje nas więc tolowa_Patery-na-ciasto_Patery-z-kloszem-293.html”>ceramiczna patera na ciasto z kloszem, powinniśmy zakupić taki produkt, który będzie dopasowany do najczęściej pieczonego, czy też serwowanego przez nas ciasta. Jeśli poszukujemy patery, która sprawdzi się w przypadku tortu urodzinowego, oczywistym jest, że potrzebujemy patery okrągłej, która swoją wielkością będzie nieco przewyższała średnicę tortu, jaki chcemy upiec. Patery mogą cechować się różną wysokością. Kiedy chcemy kupić paterę z kloszem, możemy mieć pewność, że klosz ten będzie dopasowany wielkością do konkretnej średnicy, jaką cechuje się patera.

Klosz najczęściej produkowany jest ze szkła lub z tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się odpowiednią przezroczystością. Dzięki temu, nawet w momencie, gdy klosz znajduje się na paterze, mamy możliwość sprawdzenia, jak prezentuje się proponowane nam ciasto. Ta właściwość jest bardzo korzystna w wielu różnych kawiarniach i cukierniach.

Dodaj komentarz