Pies z wizerunkiem

Niektórzy z nas są gotowi wydać więcej na strzyżenie lub inne zabiegi związane z pielęgnacją swoich pupili niż na kreowanie własnego stylu czy dbanie o wizerunek. Miłość do psa, kota czy inne czworonożnego domownika nie zna często granic.

A jak się kogoś kocha,to się o niego dba. By czuł się fantastycznie, kupuje mu się karmę o zbilansowanym składzie. I dodatkowo oczywiście smakołyki i przekąski. Buteleczka mleczka dla kotka może kosztować kilka razy więcej niż mleka dla ludzi. Jak mus,to mus, odpowiadają zadowoleni właściciele, którzy oczami wyobraźni już widzą pupila pijącego smaczne mleczko. Nawet jeśli zdają sobie sprawę, że kot przeżyłby bez takiego cudownego eliksiru po kilkanaście złotych za litr. Na liście wydatków niejednego zakochanego właściciela z pewnością znajdą się także zabiegi pielęgnacyjne. Obecnie w salonach przeznaczonych dla czworonogów można wykupić swojemu pupilowi kuracje z użyciem świetnej jakości kosmetyków czy odprężającą kąpiel. Strzyżenie psówto w zasadzie norma. O ile bowiem wspomniane mleczkoto dla wielu wydatek ponad możliwości,to jednak pies wyglądać jakoś musi. Oszczędzić można na czymś innym. Poza tym skracanie włosów psa ma także uzasadnienie praktyczne. Po pewnym czasie zwierzę nie tylko wygląda na zaniedbane, ale ma także chociażby ograniczone możliwości widzenia. Długie włosy zasłaniają mu oczy. W związku z tym każdy właściciel, któremu nie starcza odwagi lub cierpliwości, by podejść do psa z nożyczkami, musi raz na jakiś czas udać się z podopiecznym do fryzjera. Wbrew pozorom tego rodzaju usługi wcale nie muszą rujnować portfela. Obecnie można nawet w sieci znaleźć różne propozycje i promocyjne oferty. Ładnie prezentujący się i ostrzyżony piesek od razu wygląda młodziej.

Często po wizycie w salonie zarówno pupil jak również właściciel mają świetne humory. Wygląd psa świadczy bowiem o zaangażowaniu jego właściciela w pielęgnację czworonoga. Bardzo przyjemne pozostaje również zbieranie komplementów odnośnie wyglądu własnego pieska.