Pistolety do profesjonalnego lakierowania

Do lakierowania samochodów potrzebowaliśmy najlepszego sprzętu, zwłaszcza jeśli samochody miały być malowanie w niestandardowy sposób. Zwykłe aerografy były do tego przydatne tylko w ograniczonym stopniu, gdyż nie nadawały się do pracy na większych powierzchniach w krótkim czasie, nawet jeśli były one najlepszymi narzędziami w swojej klasie.

Nowoczesne pistolety lakiernicze dla profesjonalistów

nowoczesne pistolety lakiernicze kremlinPistolety lakiernicze były więc podstawowym narzędziem, w jakie musieliśmy się zaopatrzyć przed wykonywaniem jakiejkolwiek bardziej skomplikowanej pracy przy malowaniu samochodów, aczkolwiek tak jak w przypadku aerografów, nie zamierzaliśmy oszczędzać na wyposażeniu, i zaopatrzyliśmy się w najlepsze dostępne pistolety malarskie, jakie mieściły się w naszym budżecie. Nowoczesne pistolety lakiernicze Kremlin polecano nam już od dłuższego czasu, toteż postanowiliśmy w końcu wypróbować ich działanie w praktyce. Pistolety te są urządzeniami mającymi zbiorniki grawitacyjne, umieszczone ponad korpusem pistoletu, dokładnie tak samo jak aerografy. Oznacza to iż farba nie może w nich zaschnąć i zablokować zbiornika, a układ tego typu znacznie ułatwia czyszczenie urządzenia przed i po pracy. Niektóre pistolety malarskie Kremlina mają nietypową, aczkolwiek bardzo wygodną możliwość regulacji strumienia, oraz ciśnienia bez przestawiania pompy zasilającej urządzenie.

Jest to zdecydowanie wygodne, i bardzo przydatne podczas malowania dużych powierzchni lub precyzyjnych elementów, które muszą być dokładnie pomalowane. Pistolety te nie należą do najtańszych urządzeń, aczkolwiek dawno już przekonaliśmy się iż za jakość można wydać więcej, i cieszyć się doskonałym działaniem sprzętu przez bardzo długi czas, zamiast zmagania się z awariami tanich urządzeń.