You are currently viewing Plandeka do przykrycia przyczepy rolniczej

Plandeka do przykrycia przyczepy rolniczej

Żniwa są ważnym okresem w roku dla rolnika. W wielu przypadkach zebrany plon jest dla niego zapłatą za całe 12 miesięcy ciężkiej pracy. Aby zadbać o zboże, które zostało zebrane warto więc zaopatrzyć się w niezbędny do tego sprzęt. Jednym z takich elementów jest plandeka do przyczepy rolniczej.

Ochrona zboża dzięki plandekom do przyczep

plandeki do przyczep rolniczychGłównym zadaniem należącym do plandeki stosowanej na przyczepach rolniczych jest ochrona zboża przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jak wiemy pogoda może być w niektórych przypadkach błogosławieństwem dla rolników, w innych natomiast ich przekleństwem. Jest ona niestety w żadnym stopniu niezależna od nas dlatego, ważne jest, aby zminimalizować jej niekorzystne skutki. Aby uchronić zboże przed opadami deszczu każdy rolnik powinien wejść w posiadanie plandeki do przyczep rolniczych wykonanej z wysokiej jakości materiału. Całe szczęście na rynku działa wiele firm zajmujących się profesjonalnym wyposażeniem dla rolników. Wśród nich znajdziemy dobrej klasy plandeki, w przystępnych cenach. Należy jednak uważać na słabej jakości plandeki, które również pojawiają się w atrakcyjnie niskich cenach. Ich ochrona przed wilgocią widoczna jest jedynie w teorii, w praktyce natomiast może zniszczyć nasze plony. Solidnie wykonane plandeki otrzymamy w kwotach od 300-500 złotych. Pamiętajmy również, że wiele zależy od wymiarów naszej przyczepy. Analogicznie im większe wymiary, tym cena również będzie wyższa. Wspomniane plandeki wykonane są z materiału PCV cechującym się wysoką gramaturą 680g/m2.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na plandeki, które pokryte są powłoką chroniącą przed promieniami UV. Takie działanie zapobiega pękaniu materiału, które może nastąpić przy tańszych rozwiązaniach po nagrzaniu przez słońce. W wielu przypadkach firmy oferują również sam montaż plandeki na naszej przyczepie, co jest dużym ułatwieniem dla rolników.