Plecaki turystyczne na pierwszy wyjazd

Razem z mężem od dawna planowaliśmy jakiś wspólny wyjazd z naszym pięcioletnim synkiem. To była pierwsza taka wycieczka od czasów narodzin Marka. Zabieraliśmy go w różne miejsca blisko naszego domu, do zoo, do parku, czy na ścieżki dydaktyczne. Tym razem jednak wybraliśmy lekko górzysty teren wyżynny. Mieliśmy nadzieję, że zdobywanie szczytów spodoba się Markowi.

Plecaki turystyczne i sprawne pakowanie

tanie plecaki turystyczne dla dzieciNa początku kręcił nosem, żeto bardzo daleko, że się boi. Jednak powiedzieliśmy mu, że takie wzniesienia będą tylko trochę wyższe niż pagórki na które już wchodził, a widok z nich będzie piękny. Pokazaliśmy mu kilka zdjęć na zachętę. Wydawał się nieco bardziej przekonany. Chciał jednak zabrać swoją ulubioną maskotkę, swój kubeczek i jakieś słodkie przekąski, bo na pewno zgłodnieje. Z tym jak się okazało był problem, bo do naszych plecaków już się nic nie zmieści, a mały nie miał własnego. Postanowiliśmy kupić jakieś tanie plecaki turystyczne dla dzieci. Znaleźliśmy taki niebieski plecak z postaciami z ulubionej kreskówki Marka. Miał on wiele kieszeni i był bardzo praktyczny. Miał jedną dużą kieszeń, do której wejdzie pluszak, z przodu miał kieszonkę na rzepy na batoniki i kanapki. Po bokach miał kieszenie z siatki ze ściągaczem, dobre na bidon z napojem. Plecak turystyczny był wykonany z materiału odpornego na zabrudzenia, co jest bardzo ważne w przypadku produktów dla dzieci, które lubią wylewać i wysypywać różne rzeczy. Plecak był także odporny na przemoknięcie, zatem w niepogodę nadal mógł być używany.

Dzięki temu że nowy plecak turystyczny spodobał się Markowi mogliśmy razem ruszyć w góry. Wędrówka go na pewno zmęczyła, ale wydawał się zadowolony z siebie, że tak daleko zaszedł. Mąż czasem go nosił na plecach kiedy mały był zmęczony, ale dobrze ze razem wyjechaliśmy.