You are currently viewing Pod zlewami można mieć dodatkowe filtry

Pod zlewami można mieć dodatkowe filtry

Wprowadzając się do kupionego własnie mieszkania, nie wiemy, w jakim stanie znajduje się tam instalacja woda. Musimy więc liczyć się z tym, że rury, które doprowadzają wodę, w tym także wodę do picia, mogą być stare i zardzewiałe, a my musimy sobie jakoś poradzić z tym problemem. Wymiana instalacji nie zawsze jest prosta i nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Dodatkowe filtry wody skutecznie ją oczyszczają

filtr do wody podzlewowyDobrą alternatywą dla wymiany instalacji, szczególnie po to, aby pozbyć się niedobrego posmaku wody, jest montaż filtra, który wyłowi wszystkie szkodliwe substancje i elementy z wody, którą zamierzamy pić. To dobry sposób na to, aby efektywnie oczyścić wodę. Taki filtr można zamontować tuż pod zlewem, gdzie będzie działał zawsze wtedy, gody go włączymy. Nie warto bowiem zużywać cennego filtra do mycia naczyń albo sprzątania. Zamontowawszy filtr musimy koniecznie pamiętać o wymianie membrany, która potrafi się zużywać. Warto skontrolować ją przynajmniej raz na pół roku. Zwykle taka membrana kosztuje kilkadziesiąt złotych. Nie warto więc stawiać na tańsze odpowiedniki. Jeżeli wybierzemy filtr do wody podzlewowy to uda się nam zagwarantować naszym bliskim czystą wodę pitną. Nawet w sytuacji, gdy rury pozostawiają wiele do życzenia, my będziemy mogli cieszyć się z tego, iż nasza woda jest dobra, a przygotowywane na niej jedzenie smakuje dokładnie tak, jak powinno.

Nawet w nowych domach często spotkać można takie filtry. Sprawdzają się one szczególnie wtedy, gdy nasz dom wyposażony jest także w instalację, jaką jest studnia głębinowa, przez co można czerpać wodę z własnych zapasów, a następnie uzdatniać ją do picia. Rolą filtra może być też usuwanie kamienia z takiej wody, która dociera do naszego kranu już oczyszczona i przystosowana.