Podczerwień w ogrzewaniu

Podczerwień jest rozwiązaniem, które pozwala na stworzenie doskonałego ogrzewania, wykorzystując wysokie temperatury, jakie możemy przy jego pomocy uzyskać. Od pewnego czasu na polskim rynku coraz częściej spotykane są panele wykorzystujące podczerwień, a klienci chętniej wybierają je do przestrzeni biurowych i do swoich mieszkań.

Wykorzystanie paneli na podczerwień

panel na podczerwieńWśród produktów grzewczych, które wykorzystują podczerwień, bardzo dużą popularnością cieszą się panele. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ panel na podczerwień pozwala nam na zrealizowanie dość różnorodnego ogrzewania, charakteryzującego się niezwykle dużą wydajnością. Najczęściej panele na podczerwień umieszczane są na ścianach pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu paneli w tym miejscu możliwe jest najbardziej efektywne wykorzystanie możliwości, jakimi charakteryzują się produkty tego typu. Należy mieć świadomość, że panele grzewcze wykorzystujące podczerwień wytwarzają ciepło poprzez promieniowanie. Oznaczato, że wykorzystując panel na podczerwień możemy zdecydowanie szybciej odczuć ciepło, a powietrze nagrzewa się równomiernie, co ma bardzo duże znaczenie dla wydajnego nagrzewania pomieszczenia. Nie musimy więc martwić się, że w pomieszczeniu będziemy mieć wrażenie chłodu w jakichś miejscach przez nieodpowiednią cyrkulację powietrza. Tutaj jest ona zupełnie niepotrzebna i właściwie nie znajduje swojego zastosowania, co ma znaczenie, np. dla alergików.

Brak cyrkulacji w przypadku urządzenia grzewczego sprawia bowiem, że w powietrzu nie są roznoszone żadnego rodzaju kurze, co pozytywnie wpływa na komfort oddychania i nie powoduje reakcji alergicznych. Z tego względu wykorzystywanie paneli do ogrzewania pomieszczeń często określane jest mianem zdrowego ogrzewania.