You are currently viewing Pomysł na pracę sezonową – praca w chłodni

Pomysł na pracę sezonową – praca w chłodni

Praca w chłodni jest często podejmowanym zajęciem szczególnie w okresie letnim. Wiąże sięto ze zwiększeniem pracy w okresie letnio – jesiennym. Jestto okres zbiorów na plantacjach oraz w sadach.

Praca w chłodni pomysłem na ciekawą pracę

Komora chłodniczaNie wszystkie owoce i warzywa są sprzedawana, jako świeże produkty. Część z nich jest przetwarzana, co sprzyja wzrostowi zatrudniania sezonowego. Praca w chłodni jest specyficzna. Osoba, która podejmie się tego zajęcia, musi się liczyć, że będzie pracowała na hali, gdzie działają urządzenia chłodnicze. Wielkie agregaty chłodnicze pracują przez cała dobę, aby skutecznie obniżyć temperaturę i przedłużyć świeżość owoców i warzyw. Wiąże sięto z możliwością częstszych infekcji, które spowodowane są różnicą temperatur na zewnątrz a w środku hali oraz tam, gdzie znajdują się komory chłodnicze. Jestto również praca ciężka, ponieważ wymaga wytrzymałości fizycznej. Godziny spędzone przy taśmie produkcyjnej, przy której nie ma czasu na opóźniania wymaga od nas dużej koncentracji. Osoby, które zdecydują się na podjęcie pracy w takim charakterze powinny odpowiednio wcześniej wyrobić książeczkę sanepidowską. Jestto dokument, który upoważnia do pracy i kontaktu z artykułami spożywczymi. Dzięki temu dokumentowi będziemy mogli podjąć pracę zarówno w branży spożywczej, jak i gastronomicznej.

Każda praca fizyczna wymaga motywacji oraz determinacji. Nagrodą jest pensja, nie zawsze spełniająca oczekiwania, ale na pewno reperująca budżet studenta, który w czasie wakacji szuka zajęcia, aby podreperować swoje fundusze.